viacnasobne zanorenie snippetov

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

Zdravim,
daju sa zanorovat snippety do seba? v sablone komponenty mam nieco taketo

<?php
{snippet jokesAll}
	{control tagCloud: false, $activeTags}
	@{control confirmForm}

	{snippet jokes}
	obsah
	{/snippet}
{/snippet}
?>

ten @ pred {widget} by tam asi nemal byt, ale stale som z tych @ zmateny. Vie ma niekto spravne nasmerovat ako pouzit viacero snippetov zanorenych do seba v komponente tak, aby v nich fungoval ajax?
Dakujem za vase postrehy.

lucass
Člen | 89
+
0
-

Já si myslím, že bys to měl rozdělit na dva snippety:

{snippet jokesAll}
        {control tagCloud: false, $activeTags}
        {control confirmForm}
{/snippet}

{snippet jokes}
	obsah
{/snippet}

Nějak mě nenapadá smysluplné užití zanoření snippetů v sobě.

Na použití zavináčů se mrkni sem: https://forum.nette.org/…agie-v-praxi

Panda
Člen | 569
+
0
-

Snippety zanořovat nejdou, uvnitř snippetů se zavináče nepoužívají – oboje vede k naprosto nepředvídatelnému chování. O zavináčích jsem kdysi něco málo napsal: https://forum.nette.org/…agie-v-praxi.

Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

hej, to som si cital..ako som tak skumal vygenerovany kod, tak som si aj myslel, ze zanorovat asi nejdu, ale ako sa hovori ‚mysliet znamena hovno vediet‘ :) tak som sa spytal..vdaka

Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

mozno som to zle pochopil .. mam komponentu, kt. mi vypisuje polozky s kt. sa daju vykonavat rozne operacie [edit, mazat, pridat medzi oblubene..] a kvazi menu, kt. by som chcel menit cely obsah komponenty, ale zaroven chcem aj vyuzivat nativnu ajax podporu nette pri jednotlivych operaciach nad polozkami.

ak chcem poslat cely obsah komponenty prehliadacu spat cez ajax, tak musim mat sablonu obalenu v {snippet}, nie? a ak chcem poslat iba 1 aktualizovanu polozku ako to mam spravit? pisem ako tatar, ale akosi neviem tie vety lepsie poskladat, sorry :)

P.S :pozeral som TabControl od Honzy Kuchare a tam ma snippety aj zanorene, ale nerozumiem systemu, kt. sa pri tom riadil.

Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

Nikto ziaden napad?

Skusim to napisat inak este. Mam komponentu, kt. ma nejaky obsah. Tento obsah chcem cez ajax menit pomocou signalu ⇒ potrebujem cely obsah obalit do snippetu. Zaroven chcem ale aj vykonavat operacie nad jednotlivymi polozkami obsahu [edit, delete, ..], cize by som to potreboval zase dat do snippetu. Kedze sa zanorovat nedaju, neviem ako na to.

Napada niekoho aspon hruby postup? Vdaka za kazde nakopnutie

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Podle mě je v tom logický rozpor – pokud bys chtěl měnit jen tu jednu položku (vnořený snippet), tak aby se odeslal, musel bys mít invalidovaný i ten vnější snippet, takže by se automaticky odeslal kód celé komponenty.

Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

mas pravdu. vnutorny snippet som odstranil a jeho obsah tam dodavam teraz manualne. Dik

vyriesene

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Nové snippety by myslím měly zanoření bez problému zvládat. Ale zatím jsem je nepoužíval takže ani pořádně neznám syntax. Asi takto:

{snippet:name}{/snippet}

Chovají se jako bloky tedy při překleslení nemají locální proměné.

{foreach $komentare as $komentar}
	{snippet:name}{/snippet}
{/foreach}

Nemůže používat proměnou $komentar. Jedná se o experimentální vlastnost, která je jenom v dev verzi, a Bůh ví co s ní do budoucna bude.