Nette vs. verzovaci systemy

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
crempa
Člen | 198
+
0
-

Ahoj, koncepce Nette primo svadi ke komponentovemu programovani a moznost skladat si kod celeho projektu z vice samostatnych modulu a komponent. Lze nejak rozume resit samostatne verzovani napr. kodu komponenty a cely projekt skladat z techto samostatnych subprojektu?
Asi se jedna o znacne zacatecnicky dotaz, ale rad bych nejak zrevidoval veskrere sve projekty a zajimalo by me jak to resi ostatni nettisti.
Lze nejak napr. docilit tvorby lokalni kopie jednoho projektu z komponent ve vice repozitarich apod.? Tj. mam napriklad svoji komponentu datagridu, kterou pouzivam ve vice samostatnych projektech.

Pokud bych mel byt konkretni tak pouzivejme napr. zakladni SVN s Netbeans.

Diky za postrehy

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Podle mě by mohlo být řešením mít jednu složku libs a do ní se odkazovat ze všech projektů. Pro nějaká detailní nastavení pro každý projekt zvlášť bych si u něj ve složce vytvářel poděděné verze těch společných komponent.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

My jsme si v práci udělali jednu Nettí appku a jednotlivé projekty jsou do ní přes externals dodány jako moduly=) Výhodou je, že lze jednoduše používat i společné modely.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Podle mě by mohlo být řešením mít jednu složku libs a do ní se odkazovat ze všech projektů. Pro nějaká detailní nastavení pro každý projekt zvlášť bych si u něj ve složce vytvářel poděděné verze těch společných komponent.

Tohle je pekne reseni v pripadem, ze ti vsechny projekty jedou na jednom stroji, ale co kdyz chces kazdy davat nekam jinam…

Predstavoval jsem si to tak ze pri checkoutu se me do lokalni kopie nactou posledni verze vsech komponent a vlastne se tak v ramci vyvojoveho prostredi na lokalni kopii posklada cely projekt. Projekt by se pak do produkce poslal prave z lokalni kopie. Ani by snad nebylo potreba takhle v ramci projektu mit moznost menit kod jednotlivych komponent, jen toho projektu.

Je neco takoveho mozne v ramci nejakeho verzovaciho systemu / IDE?

kutilm
Člen | 21
+
0
-

Ahoj,
tento týden jsem se o něco podobného začal taky zajímat:) Neměl jsem, bohužel nakonec čas to řešit, ale dostal jsem se k jednomu klíčovému slovu: „Repo“ pro GIT. Používá se to pro moduly Androidu a mohlo by to dělat to co se tu řeší:).