Nette ve spojení s Reactem nebo Angularem

FJP
Člen | 124
+
+1
-

Ahoj,
chystám se do vlastního projektu, ale už jsem ztratil dost času pročítáním dokumentací, tipů atd. ohledně Reactu a Angularu.

Nejdříve jsem chtěl udělat aplikaci jen v jednom z nich. Nakonec jsem si řekl, že využiju to, co umím dobře: Nette.
Ale budu tam hodně pracovat s mapou, takže bude hodně JS (navíc bych se rád naučil buď React nebo Angular).

Chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s jejich zapojením v nettí aplikaci a na co to třeba používáte (jaké komponenty apod.).

Díky za názory a rady.

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+2
-

Ahoj, mám dobré zkušenosti s různými přístupy.

Byl jsem u projektu, který je v Nette, jedna stránka je ale téměř celá napsaná v Reactu (zrovna právě mapa): v šabloně dostane z presenteru nějaká předchroustaná data a další si tahá ajaxem přes signály.

Na dalším projektu je to obdobně: základem je Nette aplikace, ale jeden složitý, vícestránkový a hodně interaktivní formulář je v Reactu a na konci jen pošle data na jeden endpoint. No a celý jeden modul teď vzniká jako oddělená SPA v CxJS a TypeScriptu.

Na jiném, vlastním webu, který je jinak taky kompletně v Nette, mám v Reactu napsaný hudební přehrávač, jež se objevuje naopak na všech stránkách.

Summa summarum, javascriptový ekosystém se dá s Nette propojit všelijak. Ať se rozhodneš pro cokoliv, v začátku je podle mě nejtěžší – pokud nesáhneš po něčem předpřipraveném – poskládat si stack technologií a ujasnit si způsob, jakým s nimi budeš pracovat. Ono to totiž není jen React nebo Angular, je okolo toho spousta toolingu, bez kterého se neobejdeš. Naprosté minimum je dokázat svůj kód přeložit do něčeho, čemu budou prohlížeče rozumět (Babel) a poskládat to nějak dohromady (Webpack, Browserify, …). Počítej s tím, že to taky nějaký čas sežere.