Planette – reborn (planette.io)

Felix
Nette Core | 1182
+
+24
-

Zdravim vsechny,

aktualne je ten spravny cas predstavit vam nas (@felix, @chemix, @PavelJanda, @DavidGrudl, …) zamer s Planette portalem.

Vse vznika zase nevinne, vse je v zarodku, takze je idealni cas se pripojit a utvaret dejiny.

Co je planette

Planette je kolekce ruznych navodu, ktera mela rozkvet zhruba 4–5 let zpatky. Ja sam jsem se tam trapil s AJAXem, s tim jak delat formulare apod.

  • Dynamicky/staticky: staticky pres texy
  • Bezi na domene: pla.nette.org
  • Jazykove mutace: CZ + EN
  • Pocet clanku: ± 40
  • Opensource: https://github.com/…ette.org/pla
  • Format: texy clanky
  • Deployment: by @DavidGrudl

Aktualne je planette zastarale. Je potreba ho uzivit, protoze prece nemuzeme spolehat na forum. Jeste kdyz se zahadne nejak zmensuje.

Jaky byl plan s planette

Vseho se chopil nas zdatny @chemix a s par vyvolenymi se zacalo tvorit nove Planette, specialni system napsany na Symfony (ne delam si srandu). Pekne to slapalo, ale prace bylo tolik, ze zbyvalo dotahnout posledni vecicky a mohlo se to rozjet.

Chtel bych moc podekovat @chemix a jeho parte, ktera odvedla skvely kus prace. Zaroven bych chtel rict, ze jejich prace urcite neprijde nazmar a driv nebo pozdeji, spis pozdeji, tento system pouzijeme. Zatim muze slouzit jako ucebni material a kdokoli do neho muze nahlednout.

Pripadne nam napiste a muzeme ozivit primo tento portal.

Planette 2017

Je rok 2017 a s holkama (@felix, @PavelJanda, @chemix, @TomášVotruba) se schazime a resime co s Planette. Ze by to chtelo uzivit, dotahnout, vymyslet, motivovat lidi. V dobe kdy mame laracast a dalsi podobne stranky (ne jasne, nic neni jako laracast) je o to vetsi potreba se spojit a tvorit ten obsah kolem Nette.

Moje idea je jasna, jednoducha, snadno uchopitelna – staticky generovany obsah. Vyhodou je, ze se nemusi travit tydny casu programovanim a udrzovanim nejakeho systemu. Jedine co se realne tvori je user-content.

Mnozi mozna postrehnou, ze neni vyuzito Statie. Neni to tak, ze bych Statie nemel rad, ale zvolil jsem Huga. Prosim neresme co je lepsi.

Radi bychom premigrovali vsechny puvodni clanky z planette do planette. Proc? Protoze si myslime, ze user-content by mela tvorit Nette komunita. Nechceme, aby to cele vyselo na @DavidGrudl. Ten se ma idealne soustredit na vyvoj novych cool-killer-features, ktere vsichni tak chceme a po kterych touzime.

Kdo, ze je ta tajemna Nette komunita? Par lidi znam, ale vim, ze jich muze byt daleko vice. Pomuzete nam s tim? Pridat clanek? Upravit CSSko? Opravit preklep v anglictine [aj-lajk-it]?

Casem bychom radi odstranili zavislost na ceske verzi clanku, cely web bude v anglictine, tak by nejspis mel byt i obsah. Kdokoli vsak bude moci pridat cesky clanek, pamatujte ale, ze ceskym clankem cilite na minimalni mnozstvi lidi. A my chceme, aby Nette bylo top1 v Indii. Rajt?

PS: Velke podekovani patri zase @chemix, ktery obstaral domenu https://planette.io. Diky ti!

Jak zacit

  1. forknete si repozitar (https://github.com/…tte/planette)
  2. vezmete clanek si chybejici clanek
  3. prevedte ho do markdown
  4. poslete PR
  5. napiste na twitter/slack

Ohrome nam tim pomuzete. Jakoze fakt hodne!

Co za to

Pominme to, ze to vsichni delame pro lasku k Nette. Nevycislitelnou hodnotu vidim v tom, ze se pracuje spolecne na necem co dava smysl. Poznate nove lidi, kteri s vami radi pokecaji na PoSobote. Zvedne se vam nette-rank, bezvyznamne skore, ktere chce kazdy mit. Mate free-volnasky na hackatony, poradane ve velmi nepravidelnych intervalech. Za kazde PR mate selfie s @DavidGrudl. Planettak mesice si muze sahnout na @chemix vedecky plast. Clovek s nejvice PR dostane aplaus ve stoje na velke PoSobote. ;-)

Kanaly

Github: https://github.com/planette
Twitter: https://twitter.com/FriendsOfNette

Chci premlouvat

Ale no tak… prosim!

Editoval Felix (29. 6. 2017 14:55)

David Grudl
Nette Core | 8080
+
+6
-

Skvělé, držím palce! Btw znáte https://markdown.texy.info

Lavka
Člen | 8
+
+3
-

+1 za english only. Myslím, že je to pro rozvoj komunity a technické řešení nejlepší přístup (který, programátor neumí minimálně číst anglicky?). Už se těším na indickou PoSobotu :)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@Felix Díky za pěkné sepsání, mám v tom teď trochu větší přehled.

Najdu někde ukázkový příklad? Moc jsem nepochopil, co přesně mám dělat, resp. jak to vypadá. Ideálně odkaz na pull-request a odkaz na web, kde je jeho výstup.

https://planette.surge.sh vypadá jako prázdná šablona, i když v repu nějaký článek je.

Editoval Tomáš Votruba (30. 6. 2017 22:23)

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

@TomášVotruba

Ahoj, jasny, priklad dodam. Jsem tedka v procesu stehovani, tak jsem to chtel vypustit co nejdrive. :)

Aktualne je nejlepsi backportovat clanky, sice nebudou nikde videt, ale to je otazka chvilky.

Taky jsem chtel nastrelit design, aby se vedelo jakym smerem se jde.

Zkusis udelat jeden backport? :)

Editoval Felix (1. 7. 2017 7:40)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Rozumím, ať jde stěhování :)

Rád bych, ale nevím jak na to. Proto by se mi hodil PR.

meridius
Člen | 34
+
+1
-

Taky bych se přidal, ale asi by to chtělo upřesnit plán, ať každý ví, co má přesně dělat a nevznikne zbytečně chaos.

VŠE NÍŽE UVEDENÉ JE MŮJ NÁZOR, PROSÍM @Felix O KONEČNOU SPECIFIKACI

Něco jako

  • je potřeba projít oba staré weby (play.nette.org a pla.nette.org)
  • přepsat z nich všechny články do Markdown (v původním jazyce) a správně je otagovat
  • zdrojové texty naleznete v souborech pla.nette.org a „v TODO play.nette.org“
  • poslat PR do planette/planette
  • součástí PR může být i přeložená verze, ale není to nutné

Otagování zahrnuje

  • datum původního sepsání článku
  • stav hotovosti
  • titulek
  • jazyk
  • tagy
  • typ článku
  • slug, pod kterým se článek bude zobrazovat
  • původní autor článku
  • link na původní článek

a mělo by vypadat nějak takto:

---
date: "2012-04-10"
draft: false
title: "Multiple use of single form"
language: "en"
tags: ["forms"]
type: "blog"
slug: "multiple-use-of-single-form"
author: "John Doe"
original-link: "https://example.com/multiple-use-of-single-form"
---

Převodní tabulka tagů a typů článků
Abyste nemuseli přemýšlet nad správným překladem českého tagu a bylo snadné dodržet konzistenci s ostatními články, použijte převodní tabulku na TODO.
Pokud narazíte na nové tagy a typy článků, součástí vašeho PR s markdownem článku by mělo být i přidání zmíněných do TODO.md.

Nový Markdown soubor s článkem by se měl nacházet v cestě např. /content/blog/2012/2012-04-10-multiple-forms.md.

--

Měla by se nějak zajistit provázanost obou jazykových verzí článku. Minimálně ze začátku by to mohlo pomoct udržet konzistenci.

Možná by asi taky chtělo vytvořit seznam zbývajících článků k převodu, ať si nesaháme pod ruce.

A nakonec myslím, že by pomohlo ujištění, že nedopadneme jako xkcd.com/927.
Takže:

  • na existující weby se, pokud možno, přidá viditelný text, že nové články se nepřidávají, protože existuje nový web (planette.surge.sh ⇒ planette.io), na který se původní články převádějí
  • po převedení všech článků z daného webu by se mohlo nastavit přesměrování na nový
  • po převedení všech článků z obou webů se nový web přesune na pla.nette.org (mě se líbí víc, než planette.surge.sh nebo planette.io, protože dává pocit jednoty celého Nette ekosystému

Dává to smysl?

Pavel Janda
Člen | 977
+
+1
-

@meridius

Databáze starých článků: Z old planette se během času trošku rozrostla (play.nette.org) a přesunula do dynamické db. Anglické články máme již naimportované ve větvi play-nette-en-articles. Drafty jsem tam nedal.

Návaznost na staré jazykové mutace: Moje osobní přesvědčení je, že by se měly články s cs verzí absolutně rozloučit. Je to, přiznávám, trošku přelomové, ale rád bych protlačil pouze en mutace. Neříkám, že to tak bude, toť pouze můj názor. Přesouváme content zpět do statiky na github, aby mohl kterýkoliv zahraniční programátor kódy/články upravovat. V tu chvíli by se mohly rozjet verze statika-EN a původní old-play-nette-dynamika-CS. Na tom bych nechtěl již znovu uvíznout.

Otagování: Dnes tam přidám autora. Draft neřeším. Ostatní by mělo odpovídat. Někde jsem tagy oproti původní dynamické verzi rozšiřoval/upravoval.

Slug: U pár článků (asi 2) jsem upravil titulek i slug, protože neodpovídal obsahu článku. Přesměrování vyřešíme pravděpodobně pomocí .htaccess ze starých „planett“ na planette.io s 301.

Co dál:

  1. Určitě bude vhodné projít staré dynamické CS články, které nemají překlad, a přeložit je. :)

Workflow: pull-request s novým článkem

  1. Určitě bude vhodné vymýšlet nové EN články a posílat – jak jinak – pull-requesty :)

Editoval Pavel Janda (2. 7. 2017 13:31)

chemix
Nette Core | 1294
+
+4
-

Ja k tomu dodam muj pohled.

Co se tyce pla.nette, tak uz nejakej ten patek vidim zde moznost pro nejaky rust. Proto take vznikl prototyp nove verze play.nette, ktera mela po testovacim obdobi nahradit puvodni verzi. V tuto chvili je tam asi 196 „clanku“ z toho nejake jen v cestine a nejake jen v anglictine. Prechod z gitu na db byl zamerny, a to usnadnit rychle vkladani zajimavych clanku, tipu, snippetu nebo kucharek a tutorialu. Pred 2 lety prace s gitem, pripadne s online githubem nebyla uplne tak „easy peasy“ jako je dneska a po tom co jsme to prevedli do db nastala myslenka typu a co ruzne verze nette a co verzovani dokumentu a najednou z te krasne myslenky prihlas se neco napis a publikuj se na pozadi zacala stavat mala nocni mura :D k tomu jeste obchazeni firem s validaci myslenky nette pro, prazdniny a nette camp a najednou jsem na spusteni play na pla nejak zapomel.

Po nejake dobe jsme se bavili s Davidem, ze nejake misto kam bys rano v pondeli zasel kouknout na novinky kolem nette tu poradne neni a ze by to neco takoveho chtelo. Ze je tu spousta zajimaveho obsahu( at uz clanky od blogeru co pisi u nich na blogu nebo treba videa z posoboty) a je jen treba ho nejak pekne servirovat na stribrnem podnose. A tak prisla myslenka rozsirit vice pripravovanou verzi planette o odkazy na puvodni zdroje informaci, ale umoznit nad obbsahem vyhledavat v ramci portalu a hlavne nejakou cirkulaci na titulni strance. At kdyz se tam kouknu, tak tam uvidim pravidelne nove veci.

a hnijem…

po nejake dobe se ozvali kluci, ze chtej zamakat na kucharkach pro nette. Pripravit nejaky novy obsah jak postupne pracovat na projektu a delat ho vetsi a lepsi. Takovej nekolika krokovy tutorial s refaktoringem a na konci se super paradni appkou napsanou ciste a pokrytou testama ;-) Super napad. Jedine co mi tenkrat nejak nesedlo bylo ze @Felix preferoval statiku v podobe Huga. Chvilku jsem s tim v hlave zapasil ze je to hloupost, ze je dulezitejsi spise resit obsah (mysleno texty) a to jak se to nekde zadava je druha vec. Proto jsem se nejaky cas snazil protlacit myslenku spojit tyhle veci dohromady (nove obsahy a pripravovany play) ale pak jsem si nejak uvedomil ze kluky nechci brzdit svejma myslenkama, kdyz maji chut neco tvorit tak at zacnou. A necekaji na me. Nechci byt brzra. Chvilku jsem si na tento pohled zvykal a dnes jsem tomu otevreny. Dulezite je vyuzit jejich nadseni. A pokud chteji psat at pisou. A vy ostatni take :)

Obsah. Kluci uz od zacatku prisli s pro me kacirskou myslenkou obsah jen v EN… uff… :) ale po nejake dobe jsem si rekl, lepsi obsah v en nez zadny, ze? :) Jen je teda nutne zachovat z hlediska historie stare url. Na pla.nette je asi 120 adres ktere smeruji treba i na popis videa z posoboty. Na play je asi 195 clanku. Pro uspesny start projektu je treba se vyporadat s temito pozustatky.

https://docs.google.com/…50Kx5QQ/edit?…

Nastesti jsou data v databazi takze prenest je 1:1 z DB do .md by nemel byt az tak narocny ukol. Oznacil bych je tagem revision a postupne ceske co nejsou prelozene prekladal do en a ceske zahazoval a poresli redirect.

Dalsim krokem je titulni stranka, na kterem se play.nette zaseklo :( Chces tam dostat nejake zakladni rozcestniky a nejake top tutorialy apd… pro tento krok bych zalozil trello a hazel tam a prioritizoval obsah pro spusteni.

No a pak hlavne ten novy obsah. Kluci uz maji nejake prvni 4 dily kucharky, jak stavet vetsi web a v nem dal pokracovat… jen tak dal.

Dalsim krokem je pak nejaka zpetna vazba, co psat za tutorialy apd a k tomu nastesti super poslouzi github issues https://github.com/…nette/issues

Aby tohle vse se pomalu rozebehlo a nastartovalo, tak mame v planu se pravidelne setkavat a spolecne resit smer a obsah, drzte palce, at se tento start rakety na „planettu“ podari :)

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

Diky za komentare a ruzne nazory. Je dulezity, ze vlastne vsichni chceme to same. Aby Planette fungovalo a rozvijelo se.


Bohuzel jsem kvuli stehovani nedal dokupy takovy prehledny manual, jak popisuje @meridius. Ale vesmes to docela sedi.

---
date: "2012-04-10"
draft: false
title: "Multiple use of single form"
language: "en"
tags: ["forms"]
type: "blog"
slug: "multiple-use-of-single-form"
author: "John Doe"
---
  • date je jasny → datum clanku
  • draft → true=rozepsany clanek, false=hotovy clanek
  • title → h1 titulek
  • language → bude se hodit jenom na zacatek, zda-li je clanek psany cesky nebo anglicky
  • tags → tagy, ktere patri k danemu clanku
  • type → v aktualnim stavu budou 2 typy clanku, blog je univerzalni typ a posobota je specialni typ clanku, ktery obsahuje video + popis/slides/etc
  • slug → URL adresa clanku (automaticky hugo pridava jeste typ, zanoreni apod..)
  • author → kdo napsal clanek

Snad jsem to, alespon trochu popsal. :-)

Seznam URL adres posilal @chemix https://docs.google.com/…50Kx5QQ/edit?….


Budu se snazit pozakladat prislunes issues, aby se mohl kazdy zapojit a prilozit ruku k dilu. Nejspis vetsina veci bude resena primarne na Githubu, na forum budeme davat nejake status updaty, aby vsichni vedeli na cem se zrovna pracuje.

Sledujte tedy Github: https://github.com/…tte/planette

David Grudl
Nette Core | 8080
+
+6
-

Btw články na pla.nette.org jsou mnohdy hodně zastaralé. Ty, které stále mají hodnotu, by bylo fajn aktualizovat (částečně to i dělám), no a smazat ty, u kterých to smysl už nemá. Publikovat návody na cokoliv staršího než je Nette 2.4 nemá smysl.

Oli
Člen | 1215
+
+4
-

Nebylo by rozumné přidat další atribut version? Nebo to řešit (možná povinně) v rámci tagů. Zatím to nemá moc smysl, ale až vyjde nette 3, tak by se asi hodilo návody pro 2.4 zachovat a uvést jestli to funguje stále nebo pro N3 se to už řeší jinak…

Felix
Nette Core | 1182
+
+1
-

@Oli Urcite dobry napad. :-) Rekl bych, ze to tam muzeme pridat.

Co v pripade, ze je to univerzalni reseni, ktere treba plati na 2.0+?

meridius
Člen | 34
+
+2
-

Felix napsal(a):

@Oli Urcite dobry napad. :-) Rekl bych, ze to tam muzeme pridat.

Co v pripade, ze je to univerzalni reseni, ktere treba plati na 2.0+?

Asi by se mi to líbilo řešit už vymyšleným způsobem z Composeru.
https://getcomposer.org/…/versions.md#…

Pavel Janda
Člen | 977
+
+2
-

To zní dost dobře. ^2.3|^2.4|^3.0. @Felix Dokážeme to přes huga nějak „zdynamičnit“? Tedy aby se např pod tagem 2.3 ukazoval článek se zmíněnou "multi"verzí?

Edit: Haha, ono bude asi stačit toto, že? versions: [2.3, 2.4]

Editoval Pavel Janda (4. 7. 2017 14:52)

meridius
Člen | 34
+
0
-

@PavelJanda Chápu to teda správně, že jsi do play-nette-en-articles už nahrál všechny EN články, které @chemix posílal v tom dokumentu?

@Felix Chceme zbývající CS články z play.nette.org překládat nebo je tam zatím dáme v CS verzi? A pokud je tam zatím chceme dát v CS verzi, bude se to dělat ručně nebo se to něčím automaticky prožene, jako když to dělal @PavelJanda ?

Nějak pořád nevím, čím můžu pomoct…

Oli
Člen | 1215
+
+1
-

Asi bych se nebál začít na verzi 2.4. Viz @DavidGrudl

Publikovat návody na cokoliv staršího než je Nette 2.4 nemá smysl.

Pokud někdo začíná, tak má nette 2.4. Pokud má starsi, tak většinou vi, ze to může použít i pro starsi verzi než uváděnou 2.4. Což?

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

@meridius Urcite CZ clanky chceme. Domluv se prosim s @PavelJanda, jak tam dostal ty EN a podobne to udelejme.

@PavelJand Zatim nevim jak nalozit s vice verzema, abychom nemuseli po kazdem releasu nette upravovat clanky. Tohle jeste nechme uzrat.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@meridius @PavelJanda mame dump databaze, takze CZ clanky lze prenest automaticky a imho je to treba z hlediska SEO at se neztraci odkazy, ktere uz nejakej rok existuji

Pavel Janda
Člen | 977
+
+2
-

EN články z DB do planette.io:

Já jsem EN články přeházel ručně.

  1. Bylo jich jen pár
  2. Upravoval jsem LEHCE obsah u cca 1/2 článků (titulek, pravopisné chyby, čárky)
  3. Používal jsem zmíněný web https://markdown.texy.info

Nové CZ články na planette.io:

Heh, CZ články. Obecně je to takto: @Felix , @chemix se CZ článkům asi nijak nebrání, ale já bych strašně rád tlačil pouze EN (myslím, že se se na tom shodneme s @TomášVotruba ).

  1. Kluci, kteří jsou schopni napsat o Nette článek, jsou, pevně věřím, schopni vyprodukovat daný text anglicky
  2. Jakmile budou existovat dvě mutace, zase si vytvoříme kotvy, které s sebou dosud vláčí například play.nette nebo dokumentace (Zkuste si posílat PR do docu, je to opruz upravovat na dvou místech), byť zrovna u dokumentace je to (zatím) asi potřeba vzhledem k (zatím) cílové skupině frameworku

A konečně 3, Když nebudou kotvy, framework poroste do zahraničí

Bude se dělat vícejazyčné planette? Nebude? Nebo jenom články? … Kotvy, kotvy, kotvy.

Byl bych rád, kdyby se povedla protlačit jednojazyčná EN verze webu. Krucinál, vždyť tolik lidí neustále vychvaluje Laravel a Symfony – mají tam snad CZ dokumentaci? Ne. A stěžují si na to? Ne. Tak vidíte. :D

Pokud by někdo nevládl anglicky, ale rád by napsal článek, ať mě zmíní (@ paveljanda) v pull-requestu, rád článek přeložím a vypublikujeme ho jménem původního autora.

Souhlas?

Jak naložit s dnešním dnem, když je tak hnusně slunečno

Doplním dnes (honzou výše zmíněný) spreadsheet, které články jsou přemigrované do md a které mají EN překlad. Pomalu se potom pustím do překládání. Pravděpodobně vytvořím ke každému překladu issue a když na něm budu dělat, do issue to napíši, aby dva lidé nepřekládali stejný článek (Haha, ne že bych věřil, že taková situace nastane :D).
Pro vás to znamená, že budeme děsně rádi, když napíšete do issue, že na překladu děláte a potom pošlete PR s en překladem.

Co dál s CZ články?
Nevím. Já bych je zahodil. Holky nemají tak radikální pohled na svět, takže to se ještě uvidí. 😈😈😈😈

Editoval Pavel Janda (5. 7. 2017 11:22)

Felix
Nette Core | 1182
+
+5
-

@PavelJanda Pokud CZ clanky dokazeme prelozit do anglictiny, tak jsem pro tam mit jenom EN verze. ;-)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

A jak se zachovat k „clankum“ zapis z posobotniho videa?

meridius
Člen | 34
+
+5
-

Paráda, tak já se pomalu pustím do překladu CS článků z pla.nette.org do EN verze.

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

@chemix Klidne tam muzou byt cesky nez je @PavelJanda nebo @meridius prelozi :)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@Felix :-D

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

Dnes jsme si s @PavelJanda a @meridius dali kratky call ohledne situace.

Nasledujici postup:

  • @PavelJanda bude zakladat issues s ceskym textem a kdokoli je vitan na preklad (https://github.com/…nette/issues?…)
  • @meridius bude postupne prekladat ceske clanky a tvori PR s prekladama
  • @Felix upravit vypis clanku na homepage, dodela odkazy v patticce a zprovozni vyhledavani

Kdokoli dalsi je vitan, staci napsat zde nebo na slacku. Urcite se najde neco s cim nam muzete pomoci. :-)

Howgh.

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

Jo a jeste jsem zapomnel, cele nase jednani muzete sledovat i na Slacku.

https://f3l1x.slackarchive.io/planette/

Slack je jenom pro „zainteresovane“, ale kdokoli se muze pridat. Staci rict.

Howgh vol2.

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

Guys, please, pokud plánujete zakládat PR/překládat článek, zmiňte to v daném issue, ať ostatní ví, že kýžený článek již někdo překládá. :) Thanks!

Pavel Janda
Člen | 977
+
+1
-

Guys, kdo by se chtěl přidat k překládání, issues ke každému nepřeloženému článku jsou založené: https://github.com/…nette/issues

David Grudl
Nette Core | 8080
+
+1
-

Proč máte v tom issue trackeru k překladu české videa?

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

@DavidGrudl Neni to tak, ze bychom chteli prekladat ceska videa do anglictiny, spis popisek kolem toho.

@PavelJanda Si udelal malej script na vytvareni issues podle clanku, tak se to tam nalilo vsechno.

David Grudl
Nette Core | 8080
+
+1
-

To chápu, jen mi to připadá zbytečné a možná i kontraproduktivní.

chemix
Nette Core | 1294
+
+2
-

To je imho jedina „vec“ proc mit ceskou verzi planette.

Strih ✂️

Co videa dat na web posoboty a nabidnout poanette jen api k vyhledavani?

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@chemix Great idea!

meridius
Člen | 34
+
0
-

PoSobota má vlastní web?

chemix
Nette Core | 1294
+
+1
-

@meridius hehe :-) www.posobota.cz

Na titulni strance nette.org zmineno ;-)

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

chemix napsal(a):

To je imho jedina „vec“ proc mit ceskou verzi planette.

Strih ✂️

Co videa dat na web posoboty a nabidnout poanette jen api k vyhledavani?

To by bylo hodne kruty ;-)

meridius napsal(a):

PoSobota má vlastní web?

Styd se! xD

Editoval Felix (26. 7. 2017 10:40)

meridius
Člen | 34
+
0
-

Felix napsal(a):

chemix napsal(a):

To je imho jedina „vec“ proc mit ceskou verzi planette.

Strih ✂️

Co videa dat na web posoboty a nabidnout poanette jen api k vyhledavani?

To by bylo hodne kruty ;-)

@Felix A Hugo tohle dokáže?

meridius napsal(a):

PoSobota má vlastní web?

Styd se! xD

No jo, když já to hledal v hlavním menu pod COMMUNITY. :/
Ale jinak dobrý. ;)

Editoval meridius (30. 7. 2017 22:53)

Felix
Nette Core | 1182
+
0
-

meridius napsal(a):

Felix napsal(a):

chemix napsal(a):

To je imho jedina „vec“ proc mit ceskou verzi planette.

Strih ✂️

Co videa dat na web posoboty a nabidnout poanette jen api k vyhledavani?

To by bylo hodne kruty ;-)

@Felix A Hugo tohle dokáže?

Tak to by bylo JavaScriptove a to Hugo nejak neovlivnuje ;-)

meridius
Člen | 34
+
0
-

Jasně, ale jde o ty překlady, podle kterých to bude vyhledávat, budou teda na webu PoSoboty?

chemix
Nette Core | 1294
+
+3
-

Nema cenu prekladat neco do en kdyz obsah je v cz, takze neprekladat. Posobotu vyresime na jejim webu a jen zajistime spravny redirect