MySQL více databází (cizí klíče mezi tabulkami různých databází) versus nette a jeho připojení na jednu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
zacatecnik27
Člen | 26
+
0
-

Mám trochu problém začlenit svoji dtávající vývojovou logiku do prostředí nette.
Totiž zřejmě znáte schémata z PostgreSQL, o těch tu mluvím jen proto že si je v MySQL simlujui tak že používám prostě více databází, a databáze tak mám v roli schémat, velmi to zpřehledňuje databázovou strukturu která čítá stovky tabulek a bez toho by mezi nimi nastalo PREFIX HELL.

A teď k hlavnímu problému který vznikl jako důsledek. Nette totiž připojení k databázi definuje na jednu konkrétní databázi, je to opravdu povinné ? Přece bez Nette Database se prostě připojíte k serveru a připojení není na databázi vázáno můžete ji kdykoliv změnit příkazem setdatabase pokud daný uživatel má k více databázím práva, ale v nette musím definovat v neonu tolik připojení kolik databází a pod stejnými přihlašovacími údaji používám ?

Budu mít s přístupem mnoho tabulek vzájemne provazanych cizimi klici napric mnoha databazemi v Nette problemy ? mam tento pristup k databazi radeji zmenit ?

nebo je to tak že v neonu nastavím připojení jedinné, a argument dbname tu urcuje jen jakousi vychozi databazi ne jedinou pouzitelnou a selektovat mohu bez omezeni z jakekoliv ke ktere mam pristup pres jedine spojeni ?

Editoval zacatecnik27 (7. 4. 2017 9:21)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Tak muzes si udelat vlastni rozsireni DI compileru. Nebo se pripojit defaultne k nejaky db a potom pouzit ten SET Database prikaz.

zacatecnik27
Člen | 26
+
0
-

Dobrý já to tedy risknu pres jedine spojeni a budu doufat ze mi nette database nehodi moc klacku pod nohy pri znaze o vyuzivani cizich klicu easy zpusobem kterym se nette database chlubi i napric databazemi :-) snad to klapne bez zbytecnych komplikaci … já vlastně setdatabase ani tak nepotrebuji proste selektuji vzdy z tabulek u kterych uvadim plne jmeno vcetne jmena databaze, je spis otazkou zda to vrstve nette database nebude vadit a zda bude schopna v timto rezimu fungovat. doufal jsem ze s tim má někdo praktickou zkušenost, ale zřejmě není obvyklé to s počtem databází moc přehánět :-)

Editoval zacatecnik27 (7. 4. 2017 9:28)

zacatecnik27
Člen | 26
+
0
-

ale zacinam pochybovat zda je ma motivace pro takove multidatabazove reseni vlastne dostatecna. Totiž jde jen o prehlednejsi orientaci a o primejsi pojmenovani tabulek bez prefixu, … ta motivace se zda slaba kdyz uvazime nevyhody napriklad tu, ze administrator muze obnovovat jednotlive databaze z ruznych casu a mohou u cizich klicu vzniknout sirotci … zatimco jedna databaze se obnovuje vzdy jako celek. Obnovit se pritom musi vsechny databaze jinak to proste nebude fungovat, staci jednu vynechat a cizi klice nebudou mit napojeni, takze z pohledu administratora jde asi o priserny opruz. Nevim jen hadam … divam se na to z pohledu vyvojare.

Zrejme by bylo vhodne vyresit to spis tak ze si pro prehlednejsi prochazeni databazemi upravim treba adminer tak aby plochy seznam tezce prefixovanych databazi automaticky rozpalil na stromovou strukturu treba podle opakujicich se slo v nazvech oddelovanych podtrzitky jako to u jmen databazi dela phpmyadmin, jen to delat i u nazvu tabulek samotnych :-) … porad mam ale pocit ze resim neco co neresi nikdo jiny :-) jsem s tim opravdu tak mimo ?