Dotaz na databázi – výsledek vypsání celou DB

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
sd
Člen | 87
+
0
-

Zdravím,
mám takový zvláštní dotaz, nikdy se mi to ještě nestalo, ale normálním dotazem na DB jako třeba:
$this->database->table('company_members')->where('memberId = ? AND hash != 1', $id) v Tracy mi vypíše, že provedl U VŠECH TABULEK (tedy i ty, které jsem na dané strange třeba ani nepoužil..) dotazy SHOW FULL COLUMNS FROM '<vždyNázevTabulky>' a `SELECT CONSTRAINT_NAME, COLUMN_NAME, REFERENCED_TABLE_NAME, REFERENCED_COLUMN_NAME
FROM information_schema.KEY_COLUMN_USAGE
WHERE TABLE_SCHEMA = DATABASE() AND REFERENCED_TABLE_NAME IS NOT NULL AND TABLE_NAME = ‚<vždyNázevTabulky>‘`

No a zatím jsou pak už normálně legitmní dotazy, které jsem chtěl už já.. Každopádně výsledek je, že tam mám třeba 50 dotazů do db – což je docela problémový :/ – na localhostu to funguje, ale na hostingu s jedním vláknem a více uživatelů online to asi moc fungovat nebude :/.

Neví někdo prosím co s tím?

Díky moc!

Mysteria
Člen | 797
+
0
-

Samozřejmě, při prvním spuštění aplikace (bez cache) se udělá průzkum celé databáze, čím víc tabulek, tím víc jich tam bude. :) Nicméně tohle se dělá jenom jednou, výsledky se nacachují a při dalším requestu už jsou jenom klasické dotazy.

sd
Člen | 87
+
0
-

Aha, dík za info :). Ale tyhle dotazy se mi v Tracy zobrazujou pořád – tj. nejsou cachovaný – je to tak?

sd
Člen | 87
+
0
-

Tak nebyly cachovaný, v configu jsem to měl z nějakýho důvodu vyplný :D. Dík moc ještě jednou :).