V čem pracujete při práci v Nette?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
andros
Člen | 145
+
+1
-

Ahoj,

rád bych načerpal nějakou inspiraci, co pro svoji práci využívá Nette programátor. Nechci se ptát jaké používáte IDE, tady mám zcela jasno – PHPStorm :)

Ale co takový OS ? Používáte Mac OS, nějakou Linuxovou distribuci, nebo Windows ? Jak na localhostu řešíte PHP-MySQL – Apache ? Používáte nějaký balíček Mamp, Wamp … (který konkrétně ? )

Je jasné, že každému bude vyhovovat něco jiného, proto se neptám co ne podle vás nejlepší. Jde mi čistě o čerpání inspirace v čem pracujou profíci v Nette :)

Co by jste doporučili někomu, kdo má NTB s Windows a chce efektivně pracovat na Nette projektech ?

Díky, že se podělíte, v čem pracujete vy :)

matopeto
Člen | 395
+
+3
-

Windows, a rucne nahraty appache, php, mysql, s prepinanim verzii pomocou PhpVersionSwitcher

JZechy
Člen | 161
+
0
-

Na Windowsech, dual xampp, pro práci mám xampp s PHP 5.6 a pro své vlastní věci už jedu xampp s PHP 7.1.

filsedla
Člen | 101
+
0
-

Windows 7, dříve xampp (Apache, MySQL, PHP) a teď WPN-XM s Nginx a MariaDB a nejnovějším PHP, které jsem musel přidat ručně, což je ale snadné. Setup s nginx mi přišel na stejném projektu výrazně rychlejší. Někdy to kombinuju – pokud potřebuju Apache, spustím ho pomocí XAMPP. Žádný wamp, který by uměl zapínat různé verze PHP nebo i zapínat Apache a nebo Nginx neznám, ale hodilo by se to.

newPOPE
Člen | 648
+
+4
-

Vsetko cez Docker :) (apache, nginx, mariadb, mysql, elastic, …)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+1
-

Windows 10 + PHP Version Switcher + Caddy.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
+4
-

Ubuntu 16.10, PHP 7.1, někdy MySQL

Šaman
Člen | 2635
+
+2
-

Při práci mi běží Windows 7, XAMPP, Netbeans a Flamenco metal.
A nesmím opomenout konvičku s čajem, bez ní to nejde.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

3× xampp (php5.4, php5.6, php7.0; škoda že ještě nevydali php7.1)
windows 8.1 64b
remote php 5.4 + xdebug (winscp, putty)
blackfire + remote blackfire
remote mysql + oracle

JZechy
Člen | 161
+
0
-

@CZechBoY XAMPP s 7.1 už je vydaný, včera jsem aktualizoval :)

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

Takových windows? Fuj. :D

OSX. Sublime. Apache + docker (rabbit, elastic, redis, rethink) + php-fpm (7.0, 7.1) + SequelPro + Terminal.

Editoval Pavel Janda (3. 2. 2017 16:00)

Eda
Backer | 220
+
+1
-

Ubuntu 16.10, PHP 7.1 + MySQL 5.7 z balíčkovacího systému.

(Dále PHPStorm, Spotify, nekolik ploch s různými aplikacemi, SASS, CoffeeScript atd.)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@JZechy jsem čekal, že když to napíšu tak mi někdo řekne, že už je vydanej :D taková náhoda…

Šaman
Člen | 2635
+
+1
-

Pavel Janda napsal(a):

Takových windows?

Jasně že testovací aplikace pak už běží na Linuxu ve stejné konfiguraci, jako ostrý server, ale doma s tím nevidím problém (aspoň od dob, kdy se aplikace přenáší gitem a ne na flešce, takže už hodně dlouho). :)

petr.jirous
Člen | 128
+
0
-

macOS, PHPStorm, nginx, php-fpm, terminal, Querious2

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Dříve: Ubuntu, PHPStorm, PHP7, MysSQL, Memcache, Console
Nyní: Windows, Vagrant, PHPStorm, PHP7/7.1, MySQL, Rediss, ElasticSearch, Console

Felix
Nette Core | 1189
+
0
-

Linux Mint x64, Docker Devstack (PHP 5.6/7.0, NodeJS, MariaDB, PostgreSQL, Apache, Blackfire).

Editoval Felix (3. 2. 2017 20:36)

vitkutny
Člen | 73
+
0
-

macOS + PHPStorm + virtualizované vývojové prostředí (Vagrant/Docker)

Bez virtualizace si nedovedu vývoj představit. Jelikož každý projekt může mít jiné nároky: Apache/Nginx, MySQL/PostgreSQL/…, různé verze PHP, … . Všechny kombinace bych nechtěl řešit v rámci jednoho systému.

potapnik
Člen | 127
+
0
-

@Oli mám to stejně, a tak se ptám mírně offtopic – jak řešíš sync Vagrantu s hostem? Já pomocí winnfsd, ale že by to bylo nějak stoprocentní, to se říct nedá :) A používá tu někdo nativní Docker na Win10? Zatím s tím mám takový problémy, že asi shrinknu partition a dám si dualboot s Ubuntu na vývoj…

Matey
Člen | 142
+
+1
-

@potapnik ten natívny docker pre windows som skúšal a bez sharovania filesystemu je to fajn (50ms), ale so sharovanim je to extremne pomale (ten istý web 2500ms).

Vývojári na githube písali že v 1q 2017 budú práve toto optimalizovať (beta by už mala byť lepšie optimalizovaná, neskúšal som).

Oli
Člen | 1215
+
0
-

@potapnik jak to myslíš? Asi to uplně nechápu. :)

Máme vagrantfile v gitu a ten se sdílí. Na produkci nemáme vagrant ani docker, ale normální instalaci linuxu. Vagrant má stejný nastavení jako produkce. Toť vše. Jak jsi to myslel? Zodpověděl jsem ti dotaz?

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

Linux Mint Debian Edition (LMDE), PhpStorm, lokální nginx jako reverzní proxy, VirtualBox (webservery a databáze), Spotify. Plánovaný přechod na Docker.

ViPEr*CZ*
Člen | 812
+
0
-

Linux Mint x64, PhpStorm, hrátky z Dockerem.

Editoval ViPEr*CZ* (5. 2. 2017 12:25)

potapnik
Člen | 127
+
0
-

@Oli – jak upravuješ zdrojový kód aplikace tak, aby byla syncnutá s virtuální mašinou? Předpokládám, že máš IDE zapnuté na host systému a v něm upravuješ zdrojáky. Ale ty zdrojáky se musí nějak překlopit do virtuálu. A v tuhle chvíli to jde buď RSyncem (jednosměrná synchronizace, takže když na virtuálu nějaké soubory vygeneruješ v konzoli – typicky composer update, tak se to nepřenese na hosta do IDE), nebo SMB (pomalé), nebo NFS (v kombinaci s winnfsd docela rychlé, ale ne úplně stabilní).

Oli napsal(a):

@potapnik jak to myslíš? Asi to uplně nechápu. :)

Oli
Člen | 1215
+
0
-

No abych řekl pravdu, tak nevím. :-) Zeptám se kolegy, který to nastavoval. Každopádně ta synchronizace je obousměrná a neřekl bych, že pomalá, takže asi NFS.

Jediné co mě vadí, že při composer update vagrant neví, že změněné soubory byly pushnuty na server z win a hlasí změny a musíš odshoulasit, že chceš „zahodit změny“. Ale to je předpokládám tím, že používáme git repositáře v composer…

iNviNho
Člen | 352
+
0
-

Chalani nenaviedol by ma niekto, prečo by som mal prestať používať Netbeans a začať s PhpStormom? Mám phpstorm cez kolegovu študentskú kartu a akosik mi to príde podobné :-\

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@iNviNho
Netbeans stojí za houby, phpstorm má mnohem víc featur než netbeans. Už jen to, že netbeans neumí /** @var Abc $abc */ je děsivý (ale myslím, že už to v nějaké nové verzi fixnuli).
Podívej se na nějaký tipy&triky v phpstormu z Posobot.

Editoval CZechBoY (7. 2. 2017 9:35)

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

@oli @potapnik rychlost NFS otestujete velmi jednoducho a to tak, ze si pustite v ramci virtualu nejaky gulp watch a na hoste to budete upravovat a sledovat ako rychlo to vo VM reaguje (su to sekundy!)

andros
Člen | 145
+
+1
-

iNviNho napsal(a):

Chalani nenaviedol by ma niekto, prečo by som mal prestať používať Netbeans a začať s PhpStormom? Mám phpstorm cez kolegovu študentskú kartu a akosik mi to príde podobné :-\

Já si myslím, že každý by měl používat takové IDE, které mu vyhovuje a dobře se mu pracuje. Jak psal @CZechBoY sílu PHPStormu objevíš , když se podíváš na nějaké tipy. Určitě dopručuji: Jan Tvrdík: Efektivní práce s PhpStormem

Najednou zjistíš, že IDE jako PHPStorm umí věci o kterých jsi „možná“ ani nevěděl, že IDE může umět :) Zjistíš, že umí věci, které ti ušetří hodně práce a času.

Já sem hledal IDE hodně dlouho. Prošel jsem většinu dostupných IDE a u PhpStormu jsem mohl poprvé říct "sedlo mi to jak pr… na hrnec :)

PetrHH
Člen | 49
+
+2
-

Ubuntu 16.04, PhpStorm, PHP 7.0, MySQL 5.7, stejná konfigurace jako na serveru

Dříve jsem také používal Netbeans, ale nakonec jsem začal používat PhpStorm. Investice do něj se mi vyplatila. Už bych nic jiného než plnohodnotné IDE používat nechtěl.