Sdílení obsahu config.local.neon mezi vývojáři

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JL
Člen | 24
+
0
-

Ahoj,

zajímalo by mě jak řešíte sdílení config.local.neon v rámci vývojového týmu.

Mám aplikaci, kde je pro vývoj mnoho odlišných parametrů lokálního configu oproti produkčnímu serveru (např. připojení k databázi, autentizace a endpointy API třetích stran, SMTP server vs. mailtrap atd.).

Narážím ale na problém jak sdílet změny lokálního neonu mezi více lidmi nebo servery. Pokud přidám nové API třetí strany, potřebuji distribuovat testovací endpointy a přihlašovací údaje v rámci vývojového týmu, naopak ostré údaje např. mezi geograficky oddělenými aplikačními servery. Aktuálně mě trápí jen ta první číst – sdílení „develop neonu“, ale zajímá mě to obecně.

Aktuálně směřuji k tomu že bych obecné společné „develop“ nastavení sdílel v jednom souboru a to co má každý své (např. připojení k db) ještě v jiném.

Rád bych znal názory ostatních abych znovu nevymýšlel kolo :-)

Děkuji!

h4kuna
Backer | 740
+
+1
-

Nemám vyzkoušeno, ale klidně develop.neon může být verzovaný a vývojáři ho do svého neverzovaného config.local.neon mohou includnout.

EDIT
Vyzkoušeno, řekl bych že to splňuje požadavky.

  • config.local.neon si přetížíš co bude potřeba z develop.neon

Editoval h4kuna (16. 7. 2015 13:41)

ZahorskyJan
Člen | 55
+
+2
-

Resim to tak, že každý konfiguracni soubor má svuj template (.template), který je verzovany a ukazuje jak by měl konfiguracni soubor vypadat. Každý vyvojar si ho naplni podle svého projektu nebo vetve, to už se neverzuje. Pokud se tedy něco prida noveho, vidi to při mergovani z testovaci vetve a vidi co si musí nastavit, pokud potrebuje tu cast u sebe vyuzivat.

voda
Člen | 561
+
0
-

Pokud jsou hodnoty stejné pro všechny vývojáře, tak je klidně nech v hlavním config.neon. Lokální config.local.neon se pak použije jen pro různé hodnoty (db na dev. mašinách, db + api klíče na produkci).

llook
Člen | 407
+
+1
-

Jak píše ZahorskyJan, přilož vzorový konfig a ten verzuj. Když přidáš nové nastavení, přidej ho i do toho vzoru, odkud si ho všichni překopírují do svých local neonů.

V Symfony je konvence těm „vzorům“ dávat příponu .dist (např. parameters.yml.dist, phpunit.xml.dist apod.), v Nette má každá firma nějakou svoji konvenci.