{ifempty}

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
redhead
Člen | 1313
+
0
-

Zdravím,

sleduju na RSS revize Nette, a koukám že přibyli makra {ifset} a {elseifset}, to je určitě dobře, ale co mě zaráží víc, že ještě dosud nebylo implementováno {ifempty} nebo něco podobného pro pole.
Protože psát {if count($c)} mi přijde zdlouhavé.

Jinak taková technická k CB, nešlo by nějak implementovat fičury jako:

{if isset $s} {if not empty $a}

aby to bylo čtivější?? Přijde mi to přehlednější a pochopitelnější. Jistě že momentálně to přes makra nelze, a musel by se CB přepsat. Ale líbilo by se mi to! :)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

To co píšeš opravdu vypadá dobře.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

redhead napsal(a):

Zdravím,

… dosud nebylo implementováno {ifempty} nebo něco podobného pro pole.
Protože psát {if count($c)} mi přijde zdlouhavé.

Pre pole rovnako dobre poslúži jednoduché {if $c} resp. {if !$c}.

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

… ale dizajnérovi v šablóne nemusí byť hneď jasné, že sa jedná o pole, i keď to je dobrý hint. Imho je ifempty dostatočne znázorňujúce, že sa jedná o pole na to, aby to bolo implementované. Beztak to je len syntactic sugar.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Přesně tak, pro kodéra neznalého PHP nebo jiných jazyků je to dost nečtivé. A přidat toto je to nejmenší.

(asi nejlepší by bylo implementovat ten můj druhý návrh, ale vím že to nebude jen tak :) nebo mě někdo přesvědčí, že tímto směrem ne? – mimochodem jsem se s něčím podobným už někde setkal (asi u java frameworku, myslím)

kravčo
Člen | 721
+
0
-

JAM3SoN napsal(a):

… ale dizajnérovi v šablóne nemusí byť hneď jasné, že sa jedná o pole…

IMHO, {ifempty $c} dizajnérovi ani if (empty($c)) { ... } kóderovi neevokuje, že $c je pole. Dizajnér musí poznať premenné, s ktorými v šablóne pracuje, to zrejme {ifempty} nezachráni…

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

kravco napsal(a):

IMHO, {ifempty $c} dizajnérovi ani if (empty($c)) { ... } kóderovi neevokuje, že $c je pole. Dizajnér musí poznať premenné, s ktorými v šablóne pracuje, to zrejme {ifempty} nezachráni…

A aká je realita? Sám som (zatiaľ) občas „prasák“ a dopadne to tak, že sa pozerám kde-tade čo kde plním, a na druhú stranu neporovnávam {ifempty $c} s if (empty($c)) { ... }, ale voči {if $c}, čo vo mne naozaj evokuje naplnenie nejakej non-array premennej templatu. Proste mi to príde ako nejaké workaround, nie ako plnohodnotné riešenie.