Nebylo by záhodno přehodnotit Presenter::$invalidLinkMode?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Jak se nakládá s neplatnými linky je vysvětleno v dokumentaci – přemýšlím zda to je ale vhodné chování.

Lepší by se mi zdálo:

  1. na produkčním i vývojovém serveru by invalidní link vyhodil E_NOTICE či E_WARNING – tedy vždy
  2. na produkčním by se zobrazila jen mřížka, na vývojovém klasická chybová url error: popis
  3. současný příznak Presenter::INVALID_LINK_EXCEPTION bych se mohl zrušil, neboť se dá nahradit Debug::$strictMode = TRUE

Co myslíte?

pmg
Člen | 372
+
0
-

Ano.

jasir
Člen | 746
+
0
-

Jestli to chápu správně, tak při Debug::$strictMode = TRUE bych nemohl používat výhody url error:..., protože by mi to vždy spadlo do laděnky? To by mi vadilo – používám strictMode stále – a někdy si záměrně udělám linky na neexistující Presenter/Action ,které pak teprve dopisuju, takhle bych ale viděl jen laděnku…

Editoval jasir (3. 8. 2009 19:10)

pmg
Člen | 372
+
0
-

Hm… jen blbec nemění své názory.

Petr Motejlek
Člen | 293
+
0
-

jasir napsal(a):

Jestli to chápu správně, tak při Debug::$strictMode = TRUE bych nemohl používat výhody url error:..., protože by mi to vždy spadlo do laděnky? To by mi vadilo – používám strictMode stále – a někdy si záměrně udělám linky na neexistující Presenter/Action ,které pak teprve dopisuju, takhle bych ale viděl jen laděnku…

Občas to dělám taky, ale nějak ani sám nevím, v čem je rozdíl mezi tím, když si do šablony zakomentuju {*plink Presenter:view*}, které pak dám pryč, jakmile dodělám ten Presenter a view a když si nechávám vyhazovat chybu :D, takže já bych byl pro, aby Laděnka ječela, i když nejde generovat odkaz.

jasir
Člen | 746
+
0
-

Petr Motejlek napsal(a):

jasir napsal(a):

Jestli to chápu správně, tak při Debug::$strictMode = TRUE bych nemohl používat výhody url error:..., protože by mi to vždy spadlo do laděnky? To by mi vadilo – používám strictMode stále – a někdy si záměrně udělám linky na neexistující Presenter/Action ,které pak teprve dopisuju, takhle bych ale viděl jen laděnku…

Občas to dělám taky, ale nějak ani sám nevím, v čem je rozdíl mezi tím, když si do šablony zakomentuju {*plink Presenter:view*}, které pak dám pryč, jakmile dodělám ten Presenter a view a když si nechávám vyhazovat chybu :D, takže já bych byl pro, aby Laděnka ječela, i když nejde generovat odkaz.

Rozdíl je v tom, že rovnou vidím, co je ještě potřeba udělat a taky pak ta práce hezky vizuálně odsejpá… ;-) Při tvé metodě pak zase musíš sahat do šablon a ten komentář odstraňovat… No prostě funkční kombinaci Debug::$stringMode a funkčnost INVALID_LINK_WARNING bych zachoval, pokud to bude možné…

Editoval jasir (3. 8. 2009 20:16)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Na vývojovém prostředí mi stávající chování vyhovuje. (je nějaký vážný důvod ke změně?)

Co by se mi líbilo, je na produkčním možnost nastavit mode tak aby při chybným linku se stránka vykreslila s # ale na mail mi přišlo od laděnky upozornění. Tedy asi E_NOTICE vyhazovat (ale jen na produkčním)