Reference na FOREIGN KEY spustí nekonečný cyklus

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Kregl
Člen | 52
+
0
-

Zdravím přátelé,
snažím se přijít na kloub tomu, jak je možné, že jedna reference na cizí tabulku mi funguje a druhá ne. Mám tabulku transactions, kam ukládám veškeré transakce. V té tabulce mám sloupce customer, employee a salon. Avšak jediná reference, která mi ze záhadného důvodu funguje je reference na tabulky employees, kde si beru full_name.

V logu jsem si našel, že reference do tabulek customers a salons vytváří endless loop.

EDIT: Pokud si chci z těchto tabulek vytáhnout id, vše funguje. Ale jakmile se pokkusím sáhnout na sloupec jiný, zacyklí se to.

{foreach $transactions as $transaction}
    <tr>
        <td>{$transaction->id}</td>
        <td>{$transaction->ref('salons', 'salon')->id}</td>
        <td>{$transaction->ref('customers', 'customer')->id}</td>
        <td>{$transaction->ref('employees', 'employee')->full_name}</td>
        <td>{$transaction->date|date:'%d.%m.%Y'}</td>
        <td>{$transaction->date|date:'%H:%M:%S'}</td>
        <td>{$transaction->price} Kč</td>
    </tr>
{/foreach}

Děkuji za Váš čas,
David

Editoval David Kregl (6. 10. 2014 14:23)

pata.kusik111
Člen | 78
+
0
-

Taky bych rád věděl odpověď. Mně to shazuje celý server. Problém jsem specifikoval k zapnuté cache, protože pokud mám v configu:

	cacheStorage:
		class: Nette\Caching\Storages\DevNullStorage

Tak všechno funguje v pořádku. Pokud jsi přišel na odpověď, nebo máš nějaké nápady, prosím dej vědět.

Editoval pata.kusik111 (12. 11. 2014 7:37)

David Kregl
Člen | 52
+
0
-

Zdravím,
problém jsem vyřešil záhadnou metodou. Přejmenuj si ty sloupce v tabulce – udělal jsem si ze sloupce „salon“ v tabulce salons sloupec „salon_name“ a je to :)! Ano, trochu BLACK MAGIC.

Editoval David Kregl (12. 11. 2014 8:01)