Výběr Mock třídy do Nette Tester

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ChocoTUx
Člen | 31
+
0
-

Ahoj,

začal jsem těch experimentovat s Unit testy a jelikož budu začínat na starém kódu co máme v práci, tak budu potřebovat hodně využívat Mock.
Pokud jsem dobře pochopil, tak samotný Nette Tester to nenabízí a musím tedy sáhnout jinam, ale v tom už jsem trochu ztracený.
Chtěl jsem vzít Mockista, ale připadá mi že jeho vývoj už zkončil a ani nemůžu najít v souborech žádný bootstrap…

Prosím o opravení, pokud se s Mockistou mýlím a jinak o doporučení nějaké pěkné alternativy.

Děkuji.

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

Ja pouzivam mockery

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Osobně taky používam ke vší spokojenosti mockery.

jasir
Člen | 746
+
+1
-

Používam mockistu, a to tohodle od Honzy Marka.

https://github.com/…rek/mockista

Co se týče vývoje, mě tam už nic nechybí a také je do ní implementován princip pojmenovaných mocků přibližně podle tohoto článku http://www.zdrojak.cz/…tit-phpunit/

ChocoTUx
Člen | 31
+
0
-

Super, děkuji za názory. :)

Jinak k Mockistovi. Nevyznám se v tom ještě natolik abych zhodnotil jestli je tam všechno, ale to, že poslední update je 7 měsíců, mě tak nějak říká, že se to už moc nebude vyvíjet a nemá tedy smysl ho implementovat s dlouhodobým výhledem (ale možná se pletu, nechci se nijak Honzy dotknout…).

A ještě k tomu Mockistovi, nikde jsem v něm nenašel nějaký ten autoloader… tak jsem z toho trochu zmatený, jestli si mám ty jednotlivé třídy includovat podle potřeby nebo jsem jenom něco přehlédnul.

Děkuji

jasir
Člen | 746
+
0
-

ad Mockista – autoloading je z composeru.

A pak si (pro phpunit) implementuješ základní test cca takto (tester neznám, ale bude to nějak podobně)

<?php
abstract class BaseTestCase extends \PHPUnit_Framework_TestCase
{

    /** @var \Mockista\Registry */
    protected $mockista;

    protected function setUp()
    {
        $this->mockista = new \Mockista\Registry();
    }

    protected function tearDown()
    {
        $this->mockista->assertExpectations();
    }
}
?>