Nette tester a mockování abstraktních tříd

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
2bfree
Člen | 248
+
0
-

Chci se zeptat, jakým způsobem řešíte v Nette Tester mockování abstraktních tříd.
Vím že tento to sám neumí viz Issue #85, ale co k tomu tedy používáte?

Zkoušel jsem Mockista, když ho tu tolik lidí vychvalovalo, ale nepřišel jsem na způsob, jak dosáhnout toho, že budu mít mock abstraktní třídy, ale volat budu reálnou implementaci metody a zkoumat její reálný výsledek.

V PhpUnitu by se to zapsalo nějak takto

<?php
$inputData = 'data';
$expectedResult = 'result';

$mock = $this->getMockBuilder('\Namespace\AbstractClass')
		->setMethods(array('notImplementedAbstractMethod'))
		->getMock();

$this->assertSame($expectedResult, $mock->realMethod($inputData));
?>

Když jsem se poohlížel po napojení PHPUnit_MockObject do Nette tester, tak bych musel překopírovat snad více jak polovinu PHPUnit Testcase metod.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Nepoužívám sice Nette Tester ale to není příliš relevantní. Pro mockování používám knihovnu Mockery. To co popisuješ by v ní mělo jít.

Editoval enumag (4. 8. 2014 8:39)

2bfree
Člen | 248
+
0
-

enumag napsal(a):

Nepoužívám sice Nette Tester ale to není příliš relevantní. Pro mockování používám knihovnu Mockery. To co popisuješ by v ní mělo jít.

Od této knihovny mne odradil letmý pohled na GitHub a červeně svítící status Failing a žádný relevantní výskyt při google dotazu Mockery abstract class.

Mohl bych tě požádat, zda-li bys uvedl příklad, jak se to dělá?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Od této knihovny mne odradil letmý pohled na GitHub a červeně svítící status Failing

kdyz si to rozkliknes, zjistis, ze failuje hhvm

a k dotazu: v dokumentaci najdes zminky o abstraknich tridach, namatkou jsou na quick reference nebo partial mocks

2bfree
Člen | 248
+
0
-

matej21 napsal(a):

Od této knihovny mne odradil letmý pohled na GitHub a červeně svítící status Failing

kdyz si to rozkliknes, zjistis, ze failuje hhvm

a k dotazu: v dokumentaci najdes zminky o abstraknich tridach, namatkou jsou na quick reference nebo partial mocks

Díky moc. Vyzkouším, uvidím, poreferuji ;)