registracia translatoru a helperov do vsetkych sablon (vratana komponent)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
japlavaren
Člen | 404
+
0
-

ahoj,

mozete mi prosim poradit, ako zaregistorvat translator a helpery automaticky do sablon presenterov i komponent? pretoze registrovat to samostatne kazdej komponente je oproz

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Vytvoř si nějaký BaseControl (případně traitu), od kterého bude dědit a tam si tyhle společný věci dej. Není to úplně optimální, ale asi nic lepšího není

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Souvisejici diskuze: https://forum.nette.org/…ntipatternem

V nette 2.2 to jdou helpery (runtime filtry) registrovat v neonu. zhruba takhle

services:
	nette.latteFactory:
		setup:
			- addFilter(name, callable)

Editoval matej21 (8. 7. 2014 11:55)

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

Jiří Nápravník napsal(a):

Vytvoř si nějaký BaseControl (případně traitu), od kterého bude dědit a tam si tyhle společný věci dej. Není to úplně optimální, ale asi nic lepšího není

tak nejak to teraz mam. problem je, ze to tvori zavislosti (ITranslator, Helpers) a tie v komponente predavam pomocou konstruktoru. ak zdedena komponenta prepisuje konstruktor, musim zase vsetky zavislosti predavat a to je fuj (nehovoriac o tom, ze by som do takejto aplikacie potreboval zaviest dalsiu zavislost – prepisovat to vo vsetkych zdedenych konstruktoroch)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

To uz tady bylo taky nekolik diskuzi, treba https://forum.nette.org/…omci-zabyvat

tl;dr; – pouzij inject metody

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

asi uz do toho pozeram dlho, ale

services:
    nette.latteFactory:
        - addFilter(name, callable)

mi hadze Service ‚nette.latteFactory‘: Unknown or deprecated key ‚0‘ in definition of service.

Editoval japlavaren (8. 7. 2014 11:54)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@japlavaren sorry, opravil jsem to :) zapomnel jsem na „setup“

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

matej21 napsal(a):

@japlavaren sorry, opravil jsem to :) zapomnel jsem na „setup“

dakujem. kukam do toho uz moc dlho :)

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

ide nejako takto pekne registorvat i translator? hrabem sa v zdrojakoch a nic take tam nevidim :(

dakujem j

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pokud používáš Nette 2.2 a Kdyby/Translation, tak se překladový helper registruje automaticky :)

japlavaren
Člen | 404
+
0
-
  • s kdyby translatorom som dnes stravil pol dna. bohuzial som nenasiel/nepochopil implenentaciu :(
  • druha vec je, ze potrebujem ukladat zaznamy do databaze tuto implementaciu kdyby nema
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Fakt je lepší psát celý vlastní translator, než si do existujícího translatoru dopsat jednu třídu?

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

dokumentaciu som cital, nejak som to z nej nepochopil (nepoznam, ako funguje prekladanie v symfony, z ktoreho cerpa):

vlastny translator ma 70 riadkov, pricom viac ako polovicu tvoria komentare. oproti kdyby translatoru je to niekolko nasobne menej kodu o ktorom viem, co robi

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@japlavaren Doporučuji používat Kdyby\Translation, o které se stará komunita – opravy chyb, přidávání featur (třeba kýžená registrace filtrů) x vlastní řešení, kde co si neuděláš, to nemáš.

Myslím, že zejména s odstupem času to doceníš.

Pokud ti něco nejde, háže ti to hlášku, nenačítá slovníky aj., zeptej se na Kdyby fóru, pomůžem ti to rozjet.