Sloučení výsledků (rekurzivního) dotazu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
sinner
Člen | 20
+
0
-

Ahoj,
mám tabulku, která cizím klíčem ukazuje sama na sebe. Je možné nějak elegantně vybrat(a vrátit v jedné struktuře (GroupedSelection??)) pomocí Nette/Database všechny potomky daného řádku?(podřízené/podstránky/atd)
(Ti potomci mohou mít další potomky)

Děkuji za pomoc

PS: napadá mě napřed rekurzivně prolézt potomky a poté vybrat z databáze všechny potomky pomocí IN (…), ale nepřijde mi to jako „best practise“

daniel.mejta
Člen | 21
+
0
-

V takto koncipovaném stromu se asi neobejdeš bez položení velkého množství dotazů, rekurze, apod. Doporučil bych pro hierarchická data použít některý z patternů, které tvůj problém řeší:

Implementace v Nette\Database pak už bude snadná.

sinner
Člen | 20
+
0
-

daniel.mejta napsal(a):

V takto koncipovaném stromu se asi neobejdeš bez položení velkého množství dotazů, rekurze, apod. Doporučil bych pro hierarchická data použít některý z patternů, které tvůj problém řeší:

Implementace v Nette\Database pak už bude snadná.

Zajímalo by mě jestli lze nějak sloučit výsledky z těchto mnoha dotazů do jednoho \Table\Selection.

Podívám se na to, děkuji.

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Prečo potrebuješ celý strom v jednom selection? Ja sa odvážim tvrdiť že nepotrebuješ :)

edit: a myslím že to nejde sloučit

Editoval vvoody (28. 7. 2013 17:56)

sinner
Člen | 20
+
0
-

vvoody napsal(a):

Prečo potrebuješ celý strom v jednom selection? Ja sa odvážim tvrdiť že nepotrebuješ :)

edit: a myslím že to nejde sloučit

Protože mě zajímá podstrom od určité úrovně a nezáleží mi přitom na hloubce.

Nějak to vymyslím, děkuji :)