Dependency Injection Container: TODO

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Já viděl diskusi o tom, že funkcionalita, která

  • je potřeba jednou za 200 let
  • a zároveň není problém ji v takovém případě implementovat ručně
  • a zároveň u ní hrozí zneužití začátečníky, kteří ji nepochopí

si nezaslouží spatřit světlo světa :)

bene
Člen | 82
+
0
-

Jenom dotaz. Pominu-li PDO, z kterého se i pomocí dědičnosti dá udělat Lazy objekt (a není to nic složitého, jak jsem již několikrát četl, jelikož jde o přetížení 14 metod), který projde přes typehint PDO, tak k čemu je tato funkcionalita dobrá?
Přiznám se, že mě nenapadá, proč bych dělal třídy, které mají výkonnou logiku v konstruktoru (a pokud chci inicializovat, tak stejně raději použiju private getter a nemusím konstruktor vůbec mít) a tím pádem jsou vždy Lazy? Vždyť vytvoření accessor objektu a třídy, která se chová Lazy je stejně náročné. Ano mohu mít objekt, který použiji jen někdy a kvůli němu se vytvoří 10 jiných instancí, ale tohle krom snad presenterů je špatně, tak proč to umožnit? A když to vezmu kolem a kolem, i deset zbytečných instancí Lazy tříd je nic. A u aplikace která brutálně hledí na výkon, to stejně budu řešit jinak.

I když jsem diskuzi a Davidovi články před několika měsici četl pozorně, tak z mého pohledu nikdo nedokázal potřebu accessorů ospravedlnit.

maryo
Člen | 15
+
0
-

Circular reference.