Jak řešíte tvorbu URL v JavaScriptu?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
nAS
Člen | 277
+
0
-

Představte si, že chcete pomocí AJAXU stahovat nějaká data. Problém je v tom, že externí .js soubory se obvykle neprohánějí šablonovacím systémem, tudíž se v nich nedá používat adresa jako:

{link searchAutocomplete!}

Takže možnosti, které mě napadly jsou:

  1. Vůbec nevyndavat JavaScript do separátních .js souborů a nechat jej přímo v hlavní stránce. To má mnoho zřejmých nevýhod.
  2. URL v externích .js souborech vytvořit napevno a při případné změně URL systému doufat, že se nezapomene nic upravit.
  3. V hlavní stránce naplnit proměnné s požadovanými URL a ty poté využít v externích .js souborech. To používám momentálně, ale připadá mi to dost ošklivé.
  4. Prohnat šablonovacím systémem i externí .js soubory. Tam hrozí, že CurlyBrackets schroupe i to co nemá (obzvlášť pokud používáme nějaké velké knihovny).

Jak to řešíte vy? Existuje ještě nějaká jiná možnost?

Jod
Člen | 701
+
0
-

Čo tak si ho uložiť v html niekde do rel atributu?

Editoval Jod (18. 2. 2009 2:09)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Jod napsal(a):

Čo tak si ho uložiť v html niekde do rel atributu?

To je dost podobné variantě 3, protože mám url uloženo v html a využívám ho v .js souboru. Ale zrovna atribut rel mi nepřipadá jako dobrý nápad, protože ten byl určený k vyjádření vztahu dokumentů a cpát do něj nějaké url je dost velká změna účelu.

Jod
Člen | 701
+
0
-

Ale stále to vyzerá lepšie než si definovať nové premenné v javascripte a potom ich využívať. Keď si vezmeś aj taky lightbox využíva atribut rel a nikomu to nevadí x)

nAS
Člen | 277
+
0
-

OK, asi máš pravdu. Díky!