Procedury v MySQL 5.5, chyby

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
saimons
Člen | 293
+
0
-

Chtel bych se zeptat jestli nekdo nema nake vetsi zkusenosti s procedurama v MySQL 5.5. Po asi roce pouzivani (pri narustu uzivatelu) jsem zacal narazet na docela zasadni bugy, ktere souvisi pravdepodobne s optimalizatorem ci cache. Napriklad pokud jsem delal update na radek s odecitanim tak server zhlasil v jednom z 1000 pripadu ze 3 – 1 neni integer, nebo se SELECTEM vybral uplne jiny radek. Pri testovnani v konzoli vse bezi v poradku. Vetsina veci se da resit vypnutim optimalizatoru, ale to neni zrovna idealni. Nemate s timto nekdo zkusenosti, jestli neni lepsi pouzivat treba unstable 5.6 nebo Percona Server, ci nake jine reseni, krome prepsani treba do Oraclu :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pokud chceš dělat takové pokročilé věci, překlop aplikaci na postgresql. Ušetříš si spoustu nervů.

saimons
Člen | 293
+
0
-

Postgre je ve stabilite o tolik lepsi? Ale na rozjetem projektu je to trochu problem prechazet na jinou DB.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Zas takový problém to není :)

saimons
Člen | 293
+
0
-

Budu si to muset trochu nastudovat, jeste premyslim o mariadb.org, vypada to podle toho co tam pisou pouzitelneji nez klasicke MySQL.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Vidíš, na to jsem dočista zapomněl. O tom mi vyprávěl kolega, že na tom má už půl roku projekty a je to v pohodě.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Po MariaDB už taky nějakou dobu pokukuju. @saimons: Pokud ji vyzkoušíš, mohl bys sem potom dát nějaký feedback, zda ty problémy z MySQL jsou pryč a jestli se nevyskytly nějaké nové? ;-)