Merge polí parametrů na úrovni neonu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Casper
Člen | 253
+
0
-

Zdravím, existuje nějaká možnost sloučit dvě sekce (pole) parametrů přímo v neonu?

Představoval bych si to třeba takto:

parameters:
    array1:
        param1: "Value1"
    array2:
        param2: "Value2"
factories:
    factory1:
        class: MyClass(%array1% + %array2%)

Nebo kdyby fungovalo něco jako „dědění“ polí (udělal by se merge):

parameters:
    parentArray:
        param1: "Value1"
    subArray < parentArray:
        param2: "Value2"
Casper
Člen | 253
+
0
-

Pochopil jsem tedy, že neexistuje. Mohl by prosím někdo toto vlákno přesunout do „Feature Requests“?

grogy
Člen | 147
+
0
-

Nemůžu přijít na to, k čemu by to mohlo být prospěšné. Máš nějaký příklad, prosím?

Ale,
funguje (velice dobře) nahrazování parametrů při skládání více konfiguračních souborů, př:

file1.neon

parameters:
	param: 12345

file2.neon

parameters:
	param: abcd

Po nahrání obou souborů v posloupnosti file1.neon a poté file2.neon budeš mít hodnotu parametru „param“ = abcd.

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

V ramci jedneho konfiguraku to moc nema zmysel. A pri pouziti viacerych konfigurakov sa da urobit nieco podobne.

config.neon

parameters:
	parentArray:
		param1: foo
		param2: bar

config.child.neon

parameters:
	parentArray:
		param3: chajla

vysledok prikladu by mal byt

parameters:
	parentArray:
		param1: foo
		param2: bar
		param3: chajla

Je to z hlavy ale mohlo by to fungovat :-).

Casper
Člen | 253
+
0
-

Díky, nicméně o tomto způsobu vím.

Potřeboval jsem to pro komponentu, která přijímá „slovník“ překladů klíč (sloupec v db) => překlad. Tyto slovníky jsem chtěl členit na kategorie a pak jen slučovat v neonu (a kvůli každé kategorii o pár překladech vytvářet nový neon se mi nelíbí). Vyřešil jsem to drobnou změnou implementace komponenty, nicméně myslím, že funkcionalita mnou uvedená by se rozhodně neztratila ani v jiných případech.