Indexy barev v Nette\Image

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pmg
Člen | 372
+
0
-

Ale jó, je to pěkné. Mám jen dva drobné návrhy na vylepšení.

Image::rgb vrací pole s indexy r, g, b, zatímco třeba taková funkce imageColorForIndex celé názvy základních barev. Nešlo by to prosím v metodě __call sjednotit?

Ta druhá drobnost už je spíš taková drobnost. Přidat destruktor? Samozřejmě funguje $image->destroy(), ale…

Jinak dík.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Určitě by to sjednotit šlo. Chování imageColorForIndex se asi nezmění, tož to přizpusobím já :-)

ad destruktor: tohle je lepší nechat na garbage collectoru, více objektů totiž může pracovat s jedním obrázkem.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Díky za odpověď. Těší mě, že moje připomínky ještě nejsou dočista ignorovány. Ale věřte, že to všechno myslím v dobrém. Někdy se mi něco zrovna nepodaří zformulovat, ale snažím se poučit z chyb. Jestli nevíte, na co narážím, tím lépe.

Zkušebně zkusím téma marknout jako [solved], třeba se to pak ujme a bude hned líp.

Edit: Tak nic nezkusím. Měl jsem dojem, že to šlo. Hm…

Editoval pmg (2. 2. 2009 18:58)

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Na co narážíš fakt nevím. Připomínky rozhodně neignoruju, k některým se ovšem dostanu až po delší době.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Nebyla to narážka na žádného z autorů Nette. Chtěl jsem jen vysvětlit své chování na fóru. Často dělám takový brainstorming, píšu nesouvisle, vysvětluji něco, čemu sám nerozumím, argumentuji proti věcem, se kterými souhlasím. To všechno s jediným cílem – podat co nejvíce argumentů usnadňujících konečné rozhodnutí. Měl jsem mírné tušení, že by takové počínání mohlo být chápáno negativně, a tak jsem považoval za nutné podat vysvětlení.

Upřímně Tě obdivuji, jak všechno stíháš. Osobně ani všechny příspěvky nečtu, natož abych na ně reagoval, natož kdybych měl poznatky realizovat. Umět správně stanovit priority je podle mě nejdůležitějším úkolem programátora. Mým úkolem zase je do všeho kecat. Musíme to tak brát. :)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

pmg napsal(a):

Nebyla to narážka na žádného z autorů Nette.

Tedy na Davídka, na pana Grudla a v neposlední řadě na dgx. Poslední jmenovaný se ale na vývoji podílel jen ze začátku, poslední dobou není na internetu moc vidět. Neví někdo co s ním je?

(Doufám že si tohle nikdo nevezme osobně, jen jsem chtěl trošku zašprýmovat. A hlavně uvést na pravou míru počet autorů ;])

(Taky je možnost že jsem mimo já, a existuje více autorů.)

(Do třetice mě napadlo, co když je David Grudl jen imaginární postava stvořená z několika programátorů, managerů, spisovatelů, novinářů a profesionálů na image; vysvětlovalo by to proč toho tolika stíhá… Ale nevysvětlilo by to proč se na veřejnosti místo něho ukazuje tak netalentovaný a ošklivý herec. ;])

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Nekaž to. Minimálně první dva jmenovaní chtěj vypadat jako že je jich hodně a proto Nette vyrábí Nette foundation.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Prosím, nemohla by funkce save vracet návratovou hodnotu funkcí image(jpeg|png|gif)?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Já bych spíš byl pro fluent interface u Image.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

fluent interface třebas, ale save() by měla být konečná stanice, jestli se nemýlím :]

Jod
Člen | 701
+
0
-

Ja koľko krát savujem obrázok aj trikrát .) ->save(..)->resize(..)->save(..)->resize(..)->save(..) :

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

hmm.. takže to třeba může dopadnout takhle?:

..->save(/*chyba, neuloženo*/)->resize(..)->save(/*chyba, neuloženo*/)->resize(..)->save(/*chyba, neuloženo*/)
pmg
Člen | 372
+
0
-

Fluent interface by bylo užitečné, chyby je potom nutné ošetřit pomocí výjimek. Návratová hodnota je zase dobrým řešením v případech, kdy je běžné kontrolovat úspěšnost operace. A snáze se implementuje.

Kdybych nechtěl svůj request udělat co nejjednodušší, hlasoval bych rovnou pro fluent interface. :-)

Jod
Člen | 701
+
0
-

paranoiq:
Ak to hodí vyjimku tak to ďalej pokračovať nebude.

Editoval Jod (5. 3. 2009 16:12)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

ok. výjimku beru. napsal jsem první věc co mě napadla

také nejsem proti fluent interfacu, ale jsem přesvědčen, že (potenciálně) nekonečný řetěz k ničemu dobrému nepovede. pokud nafrkáte za sebe několik nesouvisejících operací, bude se to později špatně hledat a upravovat. save() je podle mě nejlepší kandidát na zakončení řetězce fluent interfacu

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

pmg napsal(a):

Prosím, nemohla by funkce save vracet návratovou hodnotu funkcí image(jpeg|png|gif)?

Doplním.

pmg
Člen | 372
+
0
-

David Grudl napsal(a):

pmg napsal(a):

Prosím, nemohla by funkce save vracet návratovou hodnotu funkcí image(jpeg|png|gif)?

Doplním.

V tom je největší síla frameworku Nette. :-) Díky, Davide.