Sandbox – slozka „model“ vs „models“

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

Ahoj,
všiml jsem si, že v sandboxu před nějakým časem došlo k přejmenování složky „models“ na „model“. Je to úmysl, nebo omyl? Pokud je to schválně, tak proč to tak je? Je mi jasné, že si to můžu pojmenovat jak chci, ale zajímá mě důvod přejmenování. Když mám složky, „presenters“, „templates“ tak bych logicky dal i „models“.

Dík Uiii

bazo
Člen | 620
+
0
-

no tipujem, ze asi preto lebo model je v aplikacii len jeden, nezavisle na tom kolko tried a sluzieb a cojaviemcoho ho tvori

Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

No ale není mi to moc jasný. Když je teda architektura MVC (MVP) Model-View-Controller, resp. -Presenter, proč mám několik presenterů, šablon, ale jen jeden model?

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Já mám teda v aplikaci vždycky modelů víc. Namátkou: UsersModel, ArticlesModel, LoansModel, BikesModel, …

bazo
Člen | 620
+
0
-

model je vzdy len jeden, je to samostatna vrstva. to co uvadzas ako modely su len triedy na pracu s nejakymi predmetmi, dokopy tvoria model

Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

Z čeho vychází, že je model „jen jeden“? Jak je to odůvodněný, nebo je to jen prostě vyřčený fakt? Nemůžu mít tím pádem i vlastně jen jeden prezenter složený z více tříd, také dohromady tvoří samostatnou vrstvu.

Buď bych bral složky MVP architektury jako samostatný vrstvy (rozložený do více tříd) a tedy by názvy složek byly v jednotném čísle (model, presenter, template) a nebo by každá složka mohla mít více samostatných celků a tedy by pak byly složky v množném čísle (models, presenters, templates). Míchání obou variant dohromady mi přijde zvláštní. Nejlepší se mi zdá varianta druhá.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

vychází to z logiky věci a ze sémantiky přirozeného jazyka. tvá aplikace obsahuje jeden (velmi zjednodušený) model skutečného světa, který se skládá z různých objektů (míněno obecně). model je zpřístupněn uživateli přes několik pohledů a těm dodávají data presentery. pokud by tvá aplikace obsahovala několik různých (nekonzistentních) modelů, pak by to nebyla jedna aplikace ale několik různých aplikací (které si navzájem mrví data)

vždyť je to prosté jak bulharská striptérka!

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Hoši hoši. Nesouhlasím s vámi. Stejná logika by se dala aplikovat na šablony, atd. Taky máte jen jednu šablonu webu, která se skládá z mnoha částí. To je vždycky o uhlu pohledu a odstupu. Pragmaticky je mnohem lepší mí složku models, osobně to tak mám, je to konzistentní, delší (nejsou tak velké skoky v odsazení), a pro mě stále logické.

bazo
Člen | 620
+
0
-

ja mam tiez zlozku models. v nej mam vsetky entity, repository, fasady, servicy proste vsetko co suvisi s logikou appky. neriesim ako sa vola folder, je to uplne jedno.

model je v appke len jeden, views moze byt viac – web, konzola, desktop, atd. je to hra so slovickami.

Editoval bazo (17. 9. 2012 10:47)