coding standards – jak pojmenovávat pole v mysql, proměnné, apod

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kajinek32
Člen | 31
+
0
-

Ahoj,
jak doporučujete pojmenovávat (camel case, pascal case, oddělování slov podtržítky):

  • názvy polí v MySQL databázi
  • proměnné, a funkce v modelu a presenterech

Php (funkce) jsou psány s podtržítky mezi slovy, nette používá střídání písmen mezi slovy, a v MySQL by mi velká písmena v názvech mohla zavařit. Na druhou stranu by bylo fajn sjednotit databázi a např. formuláře, aby se dala data snadno provázat.

Díky za tipy a rady…
K.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Připojuji se k dotazu. Už se mi několikrát stalo, že projekt na kterém jsem spolupracoval, měl názvy tabulek a sloupců odděleny velikostí písmen. A po nahrání na server (vývoj probíhal na localhostu) se vše, nebo jen něco, převedlo na malá písmena a nijak to nešlo změnit.

kajinek32
Člen | 31
+
0
-

Nanuqcz: Tak kdyby šlo jen o to pojmenování, tak k tomu jsem našel tento článek – http://www.fg.cz/…nky/65.shtml ale předpokládám, že ne každý hosting toto nastaví…

redhead
Člen | 1313
+
0
-

V databázi odděluji podtržítkem (třeba author_id, item_count). S tím trochu souvisí i formuláře, kde to používám také (jako u všech „literal“ ID stringů / konstant).

Pro proměnné a metody camelCase. Výjimkou jsou konstanty, kde bývá konvence upper case s podtržítkem (třeba $MAX_VALUE). A pro třídy PascalCase.

Editoval redhead (22. 7. 2012 20:37)