MSSQL+ NETTE Database konfigurace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
LuckyMan
Člen | 19
+
0
-

Ahojky,

řeším tu jeden problém a nevím jak na něj. Mám podnikový MSSQL kde mám firemní data. Potřebuji se na něj připojit a do lokalní MySQL databáze kopírovat určitá data, nad kterými budu poté provádět různé analýzy, doplňovat tabulky o různé záznamy atd…
Můžete mi někdo poradit jak to rozchodit.
S lokalním MySQL nemám problém. Ale jak jestě integrovat MSSQL ???

Ot@s
Backer | 476
+
0
-
  1. Nutná existence php extension pro MSSQL
  • widle extension=php_mssql.dll
  • na linuxu via ODBC (není úplně triviální)
  1. Na příslušných serverech ověřit otevřené porty pro důvěryhodné IP (pokud se řeší)
  2. Klasicky konfigurovat NetteDatabase v config.neon

Pokud je to možné, tak bych postupoval jinak. Na win serveru, kde běží MSSQL bych definoval ODBC na MySQL a dávkami(MSSQL to umí) bych je plnil přímo na onom win serveru.

LuckyMan
Člen | 19
+
0
-

Díky, večer to otestuji :)

marek.dusek
Člen | 99
+
0
-

dovolim si tu pouvodni odpoved rozsirit:

  1. extenze
  • na linuxu jsou varianty napojeni:
  1. freetds
  2. odbc
  • na windows:
  1. freetds
  2. odbc
  3. php_mssql extenze (pro php 5.2 a nize, tj. nelze pro php 5.3+!; neumi nijak jednoduse utf-8)
  4. php_sqlsrv extenze (pro php 5 a vyse; zvlada v pohode utf-8)

nejsnadnejsi je jet na windows a pouzit nativni (mssql / sqlsrv dle verze php), prip. odbc (pokud nepotrebujes pouzivat zadne speciality), s freetds nemam dobre zkusenosti (netransparentni konverze datumu apod.)

  1. pripojeni

dale zalezi na konfiguraci mssql, zda podporuje klasickou autentizaci jmenem a heslem, nebo pouze kontextem windows uzivatele („windows autentization“), coz na linuxu zprovoznis tezko (pokud je to tvuj os)

  1. jak to udelat

primeho napojeni mysql->mssql bych se bal, protoze jsou typicky problemy s konverzi datumu, lobu apod. – mnohem snadnejsi je proste mit php vec, ktera se pripoji do mssql, do mysql a mezi nimi to pretaha (nevyhoda je putovani dat mssql->php->mysql, ale to je typicky fuk) – ale samozrejme zalezi na vkusu