Formulář pro editaci – nový formulář?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Prochy
Člen | 91
+
0
-

Zdarvim,
mám formulář pro vložení klienta, a teď chci udělat editaci klienta, kde formulář bude mít stejný inputy, jako ten první, akorát budou předvyplněný. Teď k otázce, musim pro tu editaci vytvořit novou továrničku, nebo můžu použít původní a nějak jí naplnit těmi údaji?
Zde část továrničky na vložení klienta:

protected function createComponentNovyKlientForm($name)
      {
        $zdrojSeznam = $this->klienti->getAllZdroj();
        $kategorieSeznam = $this->klienti->getAllKateg()  ;
        $pohlaviSeznam = $this->klienti->getAllPohlavi();
        $jazykSeznam = $this->klienti->getAllJazyk();
        $form = new Form();
        $form->addText('prijmeni', '*Příjmení:', 15, 30)->addRule(Form::FILLED, 'Je nutné vyplnit příjmení.');
        $form->addText('jmeno', 'Jméno:', 15, 30);
	$form->addSelect('pohlavi_klienta', '*Pohlaví:', $pohlaviSeznam)->setPrompt('- Vyberte -')->addRule(Form::FILLED, 'Je nutné vybrat pohlaví klienta.');
	$form->onSuccess[] = callback($this, 'novyKlientFormSubmitted');$this->template->anyVariable=$form;
	return $form;}

Teď bych potřeboval ten stejný formulář naplnit daty z databáze? Musim tedy vytvořit nový form nebo to jde udělat líp?
Dík

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Podívej se prosím do coding standarts a přestaň používat obraty jako getAllZdroj(). Děkuji.

Prochy
Člen | 91
+
0
-

Mohu se zeptat, jak by si takovou funkci pojmenoval? Vim, že mi dělá problémy vymyslet, ten správnej název proměnných a funkcí, a navíc u tohodle se mísí čeština a angličtina, což už je další stupeň špatného názvosloví. Je to funkce, která mi vybere z tabulky zdroj všechny řádky. dataTabulkaZdroj() je asi ještě větší blbost co?

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Tak

  1. pakliže se bere getAll nebo getSome bere se to jakože bereš více položek, proto tam patří určitě plurál
  2. Mísení češtiny a angličtiny je strašný fujík, osobně bych to pojmenoval getAllSources()