[Posledni sobota 30] Testovací, Bratislava, 25. 6. 2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Testovací Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři (znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou). Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam – jako třeba nyní. Již delší dobu bylo v plánu rozšířit do zahraničí působení nejen frameworku, ale i komunity včetně samotnych Posledních sobot. Bratislava je logickým prvním krokem.

Zcela mimořádně se plánuje v Bratislavě ze soboty přespat a v neděli pokračovat prohlídkou města.

Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast. Zájemce o přespání také prosíme o co nejrychlejší nahlášení zájmu o nocleh, abychom jej mohli zařídit.

Sobotní program – Testování:

  • Petr Prochazka: Http spoustec PHPUnit testu (aneb mnohem rychlejsi debugovani nez v konzoli)
  • Vitek Jezek: Selenium testy – zaklady
  • diskuze: dalsi vyvoj Nette doplnku (a jejich testovani)
  • phpUnit, selenium, psaní testů, tips & tricks, … Kdo se hlásí o přednášku? ; )
Darkry
Člen | 101
+
0
-

Škoda, že je to v Bratislavě. Do Brna bych se možná ještě kvůli testování dostal, ale vzhledem k tomu, že na Slovensko pojedu tejden předtím tak mi asi zbude jenom čekat na videozáznam. A zrovna téma testování, na který se už nějakej čas chystám…

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

Jak by to bylo s nabizenym prespanim? Myslim tim hlavne kde, jak a za kolik?

Do Prahy nebo do Bratislavy mi to vyjde celkem na stejno… jenom s tim prespanim bych to mel v praze jednodussi…

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Podrobnosti o prespani budem zistovat dnes, ale maly nastrel o akej forme uvazujeme.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

Zajimave tema, jen doufam, ze tam nekdo nezacne do PHPUnit cpat testovani CRUD databaze ;D … Do kdy je zapotrebi vyjadrit svou ucast na 100%? Ja to mam vazne namoute nejasne :(

Editoval wdolek (26. 6. 2011 23:48)

arron
Člen | 464
+
0
-

Kurna, takove krase tema a zrovna v Bratislave…no nevim nevim…mozna bych zkusil i pripravit nejakou tu prezentaci, ale fakt nevim, jestli prekousnu tu Bratislavu…no uvidime

Lopo
Člen | 277
+
0
-

kazdy kto nepride do BA je zradca … a akekolvek dovody na nepridenie su len vyhovorky :)

ale inac – v BA pokial viem #posob este nebola takze fakt sa teraz ukaze kto je aky zastanca Nette :)

ked sme viaceri mohli prist do PHY …

wdolek
Člen | 331
+
0
-

Lopo, a bude v Bratislave taky takovy natrask jako byva v Praze? Jak si vubec Nette stoji na Slovensku?

kravčo
Člen | 721
+
0
-

jé, tak to by som sa veru mohol pripojiť :)

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Škoda, že v Bratislavě – možná by jsme mohli zopakovat v Praze.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Zrovna testy v Bratislavě? :-( Doufám, že bude alespoň záznam, je to škoda.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

wdolek napsal(a):

Lopo, a bude v Bratislave taky takovy natrask jako byva v Praze? Jak si vubec Nette stoji na Slovensku?

ak sa bude kazdy len vyhovarat preco nedojde tak natresk nebude …

co sa tyka rozsirenosti Nette na SK tak to netusim … za posledne 2 roky som hodne stratil prehlad v kope veciach

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Taky mě mrzí že zrovna téma testy vyšlo na tak vzdálenou #PosoBotu.
Já bohužel nedorazím, ale těším se na záznam..

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

OK socky, tak som to vyemailoval, tu mame ponuku:

Hotel Turist

  • dvojlozkova izba: EUR 38/noc
  • trojlozkova izba: EUR 45/noc
  • + ranajky EUR 4 na osobu (a la carte)
  • + miestny poplatok EUR 1,65 na osobu a noc.

Hotel je od centra vzdialeny cca 10 min MHD. Zastavka autobusu je hned pri hoteli.

Hotel Kyjev

  • dvojlozkova izba: EUR 55/noc
  • trojlozkova izba: EUR 65/noc
  • Ranajky su zaratane v cene.
  • + miestny poplatok EUR 1,65 na osobu a noc.

Rezervaciu je nutne uhradit vopred kreditnou (platobnou) kartou. Rezervaciu nie je mozne stornovat. Hotel Kyjev sa nachadza priamo v centre mesta.

Hotel UVS

  • dvojlozkova izba: EUR 48/noc
  • trojlozkova izba: EUR 82/noc
  • Ranajky su zaratane v cene.
  • + miestny poplatok EUR 1,65 na osobu a noc.

Hotel UVS sa nachadza v casti Kramare, vzdialeny od centra cca 10 min trolejbusom.

Treba sa zavazne dohodnut, kde kcete spat a dat dokopy finalny pocet. Tak sup sup.

Editoval srigi (1. 6. 2011 14:14)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Rysuje sa nam aj celkom zaujimavy podnik: http://www.indickarestauracia.sk/sk/fotogaleria

Dnes to pojdem okuknut.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Lod vybavena (zarezervovana). Nie je to najlacnejsie:

  • prenajom na 6 hodin: 50€
  • platno: 20€
  • pivo: 1.9€

Mame hentu presklennu terasu. Vyhovuje?

Rozmyslam spravit este rezervaciu napr. v SlovakPub-e, kde by sme sa presunuli o cca 21:00 (Zatvaraju o 02:00).

nAS
Člen | 277
+
0
-

No je jasne, ze na ubytovani je nejdulezitejsi Wi-Fi ;)

dubak
Člen | 41
+
0
-

ja navrhujem propaganda klub, je to na internate v Raci, velmi dobre to tam vyzera, WiFina atd.

http://www.propagandaclub.sk/index.php?…

ja som tam bol na beanii pred rokom a prostredie super, nefajciarske. Neviem kolko mozu zapytat, treba zavolat. nasiel som toto:

Na zajednanie priestorov klubu alebo spoločenskej sály volajte mobil:
+421 (0)905 263711 (Jana Miklošková)

Este jedna vec, nedalo by sa do programu zaradit nieco o tom, ako spravne riesit HTTP Errors? Ked jednoducho ukoncim vyvoj, a nahodim to na produkcny web, aby mi nebehala ladenka. Mam za sebou totiz prvu aplikaciu v Nette a doteraz som si vsetko nastavoval v htacess

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Jen Hotel Turist má napsanou wifinu.
Hotel UVS se mi zdá moc daleko, třeba kdyby jsme chtěli jít pěšky. Nebo jak funguje noční doprava v B?

Doufám, že pro žádný z nich není problém že přijdeme pozdě v noci.

Přemýšlím že bych si na víkend koupil slovenskou simku, je nějaký tarif internetu pro volné simky?

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Nočná doprava v BA funguje. Medzi 23.30 a 3.30 jazdia raz za hodinu spoje, s jedným prestupom idú v podstate kamkoľvek. Pred x.30 dochádzajú na Hlavnú stanicu (nádraží) a po x.30 odchádzajú. Viac na stránke dopravného podniku o nočných spojoch.

mlady
Člen | 24
+
0
-

srigi napsal(a):

Lod vybavena (zarezervovana). Nie je to najlacnejsie:

  • prenajom na 6 hodin: 50€
  • platno: 20€
  • pivo: 1.9€

Pivo za 60 korún? To v Blave nie je nič normálnejšie? Napadlo mi, že by som prišiel ale pri takých cenách sa mi to riadne predraží :-/

dubak
Člen | 41
+
0
-

mlady napsal(a):

Pivo za 60 korún? To v Blave nie je nič normálnejšie? Napadlo mi, že by som prišiel ale pri takých cenách sa mi to riadne predraží :-/

Ja tiez pridem do BA od Ziliny a moc sa mi to nepaci. Dufam ze sa bude dat este zmenit to miesto, mozno by sa nejaky bratislavcania mohli pozriet do tej propagandy co som navrhoval.

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

@ixod tož nebudem tolik pit ale testovat :-)

dubak
Člen | 41
+
0
-

newPOPE napsal(a):

@ixod tož nebudem tolik pit ale testovat :-)

Vies, nejde o pivo, ale tak celkovo, ak tam budes od 15tej do cca 21-vej to tam budes pri jednej kofole? Ak pivo stoji 2E, tak kofola za 1E nebude. Ale dobre, uz to neriesim, proste pridem :-)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

V Pondelok/Utorok omrknem tu Propagandu, tam maju pivo za 1.2€ co je uz akceptovatelnejsie. Zase to ale nie je take cool ako lod :)

brano
Člen | 25
+
0
-

Mne sa zda ta lod super napad, fakt super atmoska, ale este si zivo pametam, ze pre lud studentsky to moze byt problem. :) Ked treba daco pomoct s pripravou/organizaciou tak dajte vediet.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

No tak takto – Propaganda vybuchla – v So a Ne nemaju otvorene. Co sa tyka tej lode – som ochotny polovicu zatiahnut, nech je akcia zadarmo pre ucastnikov. Cena piva – to je proste Bratislava, tusim 4 najdrahsie mesto na svete. V centre cenu pod 1,7€ nezozenieme.

bazo
Člen | 620
+
0
-

skuste mikado, http://www.obedovat.sk/…a_365_Mikado, pise sa ze maju cez vikend zatvorene, ale ak zavolate tete, urcite sa s nou da dohodnut. A je tam aj celkom lacno

brano
Člen | 25
+
0
-

Tiez sa rad pridam k poskladaniu sa na priestor, nech na nas nespominate v zlom a este niekedy to budem mat blizko. :)

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

@srigi tiez som ochotny dat nieco na priestory, skus to rozratat a hod mi mail ze kolko a kam poslem :-)

roarbb
Člen | 29
+
0
-

@srigi ja tiez nieco kludne prispejem ;)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

OK, pojdeme do lode, dnes zatiahnem zalohu a potom sa prip. nejako dohodneme (max. 5–10€). Kedze v lodi mame iba 6h, pojdeme vecer niekam do mesta (navrhy? SlovakPub? Trafena hus?), kde vybavim rezervaciu povedzme 4 stoly.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

jsou na slovensku zase hladovi po nasi tvrde ceske korune? :) nebo musim menit na EUR?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

wdolek napsal(a):

Budes si musiet zmenit.

mlady
Člen | 24
+
0
-

wdolek napsal(a):

jsou na slovensku zase hladovi po nasi tvrde ceske korune? :) nebo musim menit na EUR?

myslím, že všade okrem žobrákov a MHD ti bude stačiť aj platobná karta ;)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Bolo by fajn zavazne potvrdit prespanie v BA hoteli (vyhadzte sa z „Možná“). Spravil som obrovsku chybu, ked som zabudol napisat, ze rezervaciu hotela si nevybavujte sami, ale pojde to cez mna (skupinova zlava). Dufam, ze si to nikto nevybavil na vlastnu past. Tie ponuky hore boli myslene len ako nahlad moznosti.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

srigi: :) ja to pochopil tak jak si to zamyslel ;D … takze sem se prehodil z „mozna“ na urcito… doufam, ze je to ok, takhle ani ne tyden pred akci.

… a jak je organizovany odjezt z prahy?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Objavil sa malinky problem s rezervaciou. Vsetko je OK, izby budu, len platbu treba vykonat dopredu pomocou kreditnej karty s tzv. CCV kodom. A taku ja nemam. Preto hlavne na slovenskych kolegov smerujem, ci by mi neboli schopni s tymto pomoct.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

srigi napsal(a):

Objavil sa malinky problem s rezervaciou. Vsetko je OK, izby budu, len platbu treba vykonat dopredu pomocou kreditnej karty s tzv. CCV kodom. A taku ja nemam. Preto hlavne na slovenskych kolegov smerujem, ci by mi neboli schopni s tymto pomoct.

CCV kod je ak sa nepletem tie 3 ciselka na zadnej ztrane … a to sa pouziva len pri online platbach …

kolko to treba ?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Lopo napsal(a):

ad CCV – viem viem, presne toto na karte nemam. Za rezervaciu 4× dvojlozkove izby (8 potvrdenych ludi na „bratislavske prespani“) kcu 181,20E (dali nam este zavu 42E na izbu + 1.15E miestny poplatok na hlavu). Problem je, ze kcu tie udaje (cislo karty, CCV, datum expiracie) poslat emailom. Osobne by som s tym nemal najmensi problem, ale ty ako tretia osoba… no neviem ako tie udaje poslat, aby si sa necitil ohrozeny.

Musel by si to vybavit cele ty, aby si mi tie udaje nemusel davat – vsak je to cele dohodnute, len by sme nejako tu pani informovali, ze teraz to preberas ty a tak.

Ja este skusim zajtra rychlo skocit do banky, ze ci to nejako nestihnem s tu kartou vybavit.

Editoval srigi (20. 6. 2011 20:38)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

srigi napsal(a):

osobne mi pride divne aby im vobec hocikto posielal take informacie (resp. aby oni tie informacie pozadovali) – s tymi informaciami totiz mozes bez problemov nakupovat na webe

lepsie by podla mna bolo zaplatit normalne prevodom alebo tam ist rovno osobne

inac totiz nemas vobec kontrolu ze kedy a kolko z tej karty stiahnu

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

OK, tak organizacne je to hotovo:

  • hlavny event sa odohra na boteli Marina (mapa, tretia lodka od Mostu vpravo). Program zacne o 15:00, konci o 21:00. Na lodi je indicka restika, bude platno a projektor.
  • after party bude v pube Trafena Hus, kde mame rezervovanych 5 stolov od 21:30. Presunieme sa pesi, je to cca 10min. Zatvaracku maju o 01:00, ale ocakavam, ze 1h dokazu potiahnut. Potom je program uz na improvizacii (Randal club ma vraj otvorene do 04:00).
  • ubytovanie ceskych bratov: V pondelok som spravil snapshot „bratislavske prespani“ ⇒ 8 ludi. Hotel Kyjev nam usiel (s nim aj pekna cena 21E/osoba). Takze idete do OldCity hotel, 4× dvojlozkova izba, 59E/izba (29.5E/osoba). Ranajky bohuzial nie su. Pridam este poznamku z emailu od recepcnej:

Na recepcii je k dispozícii bezplatné WiFi pripojenie na internet a zdarma dostupný 1 počítač. Prosím, berte tiež v úvahu skutočnosť, že hotel sa nachádza na 3. poschodí v budove bez výťahu.

Doporucujem, aby ste sa ubytovali po prichode, pretoze rezervaciu musim zaplatit hotovostou a aj tak treba prestupit aby ste sa zo stanice dostali na botel.

OK, tolko teda na k organizacnym infozz. Program dava dokopy Vitek. Co sa tyka Nedele a prehliadky mesta, na toto nie som odbornik, ale na boteli nas pocti navstevou Rasto Turek, tak sa vypytajte na bratislavske zaujimavosti.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

aktualizoval jsem znamy program ; ) Jinak moc rad bych si poslechnul treba o testovani Javascriptu; nevite o nekom, kdo to dela / vi? Popr. o dalsich vecech z testovani (TDD prakticky etc…)?

Jinak Prazaci – jak to udelame s vlakem? Asi pojedeme 9:39 → 13:51, coz? Dalsi jede az v 11:39 → 15:51, coz vypada na prilis pozde.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Je nějaký čas, na který musím být v Bratislavě z důvodu ubytování?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Teta recepcna v email-i pise: Potvrdenie zabezpečuje rezerváciu do 17:00 v deň príchodu..

Ale neviem ako to je s individualnym prichodom, kedze sa jedna o skupinovu rezervaciu.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Vitek Jezek wrote:

Asi pojedeme 9:39 → 13:51, coz?

Připojím se k vám v Brně.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

kolik nas z Prahy poputuje? %)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Lidi, kolik teda budeme potrebovat tech Eur? Spocital to nekdo? ; )

Jinak z Prahy to vidim na Petra, mne, tebe, Martina a snad i Davida. Nezapomnel jsem na nekoho?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Tak to abych si nastavil raději hned několik budíků ;-)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

30E na ubytovanie. Ak kces ranajky na hoteli, 3E. Povedme 2× hlavne jedlo (na lodi a v pube) cca 2×8E. Pivo rataj priemerne 1.75E. Takze suma sumarum (15piv): 75E. Druhy den si dopocitaj sam :)