exit signal Segmentation fault (11)

Notice: This thread is very old.
ViPEr*CZ*
Member | 811
+
0
-

Zdravím,
verze Nette: 2.0.12 (2.0.11 dělá to samé).

Pokud použiji cache v aplikaci, tak mi to shodí server. Shazuje to jak na localhostu (win), tak server (linux). Zkoušena na PHP 5.4 i PHP 5.5.
Padá to na náročnější akci, která se tahá ajaxem přes signál. Pokud se na signál podívám přímo bez ajax, tak se cache vygenerovala v pořádku. Napřímo se samozřejmě obejde render metoda presenteru, která již nějaké dotazy do DB také vyvolala (to je jediný závažnější rozdíl oproti napřímo, když pominu ajax).
Pokud vypnu cache, tak to běží OK. Pokud jsem zkusil třeba použít MemoryStorage, tak to taky neshodí apache.

Podivné… padá to jen na FileStorage co jsem zkoušel (PhpFileStorage ani MemcachedStorage jsem nezkoušel).

No každopádně pokud už něco dělám já špatně, tak bych asi rozhodně neměl dostat Unhadled Exception od apache, ale nějakou odchycenou chybu. Je něco špatně ve FileStorage????

PS: sorry za CZ, ale s AJ nejsem moc zatím kamarád.

llook
Member | 407
+
0
-

Myslím, že ty nic špatně neděláš, segfault většinou ukazuje na nějaký bug v PHP nebo některém jeho rozšíření. Teoreticky by ani nemělo být možné tuto chybu z PHP vyvolat (ale je, díky bugům). Nezbývá, než to odkrokovat a zjistit, kde přesně to padá.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Closing, because czech in english part of forum is considered spam.