Replace state, možný konec noncool adres

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
joker0cz
Člen | 16
+
0
-

Zdravím do spolku :)

Již delší dobu jsem váhal jestli napsat nebo ne, nakonec jsem se rozhoupal. To, že nette nějakým způsobem narušuje hezké url to víme asi všichni, nicméně nebylo by vhodné k další verzi nette připojojit ke knihovně pár řádků s history.replaceState která by nevzhledné _fid a do další nahrazovala? Narozdíl od push state není třeba handlovat tlačítka zpět v browseru takže by to mělo být ok. Co vy na to?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Nevím, jestli jsi to postřehl, ale Nette je server-side. Co děláš na klientu ho nezajímá ;)

Nápad ale dobrý, založíš u Vojty issue?

joker0cz
Člen | 16
+
0
-

Jasně, sorry nevšiml jsem si že jedná jenom o backend :) Jo hodím to tam :)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Flash messages jsou asi jediný případ, kdy Nette špiní URL svými interními záležitostmi. Pokud si vzpomínám, do 2.1 bylo plánováno zrušení _fid v URL a využívat session.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Majkl578: Používání session může být imho poněkud problém pokud uživatel pracuje ve více panelech najednou.

joker0cz
Člen | 16
+
0
-

Majkl578:
co třeba formuláře, a tudíž do?
/homepage/registration?do=registrationForm-submit

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

joker0cz napsal(a):

Majkl578:
co třeba formuláře, a tudíž do?
/homepage/registration?do=registrationForm-submit

Signály by se měly zpracovat s následným přesměrováním na „čisté“ url.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Je to tu – dovolil jsme si převzít původní kód Ondry Mirtese a zařadit tuto funkcionalitu jako volitelné rozšíření do nette.ajax.js, zatím jen v masteru. Můžete vyzkoušet, jestli je to ok. Zachovává to podporu pro 3s pro refresh, protože podle mě tahle Nette feature má své opodstatnění (tu a tam prostě omylem zmáčknu F5, a připravím se tak o zprávičku). _fid tedy zmizí až po 3 vteřinách.

https://github.com/…move.ajax.js

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Ot@s napsal(a):
Signály by se měly zpracovat s následným přesměrováním na „čisté“ url.

Hmm a pokud formulář obsahuje chyby takže jej musíš vykreslit znovu tak to přesměrování vyřešíš jak?

pawouk
Člen | 172
+
0
-

A to je špatně? Proč potřebuješ mít po odeslání chybového formuláře pěknou adresu?

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@pawouk: Nepotřebuju, jen by se mi to líbilo. :-)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Parametr do by se asi dal v případě formulářů přenášet přes POST.

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Parametr do by se asi dal v případě formulářů přenášet přes POST.

Je to kosmetická záležitost (URL signálů), vůbec bych to neřešil.

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Ot@s: Moje řeč.

Editoval pawouk (14. 3. 2013 8:03)