[Poslední sobota] Nováčková, Praha, 26.1.2013

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ViPEr*CZ*
Člen | 811
+
0
-

Budou se natáčet přednášky (budou pak někde volně dostupné) ?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@enumag: Možná o moji přednášku.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Uvolnil jsem z té stovky jedno místo, takže si jej někdo s chutí zaberte :).

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Jan Tvrdík: Sakra, zrovna ty výjimky mne docela zajímaly. Ok, zkusím přijít už v půl. Díky. ;-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

ad Curry House: Rád bych se přidal, ale udělal jsem časové odhady a nejde to moc dobře stihnout. Výprava z Brna se dokáže dostat na Palmovku 12.39. Stihnutí začátku PS ve 14.00 vyžaduje odjet z Palmovky 13.44. Vzhledem k rychlosti s jakou v Curry House vaří to nevidím reálně. Leda bych dorazil do Curry House napřed sám a objednal si jídlo v předstihu :)

thorewi
Člen | 84
+
0
-

@hrach: skoda, zrovna tebe jsem si tam chtel odchytnout :) tak treba na pristi :)

Editoval thorewi (26. 1. 2013 0:15)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Vzhledem k tomu, že Curry House nejde moc reálně stihnout se půjde možná do Masaly, která otvírá už ve 12:00. Brňáci buď přijedou vlakem o hodinu dřív nebo jim jídlo můžeme objednat.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Výborný nápad :) Jen mám trochu strach z neznámého… Co na to Davídek?


Stáhl jsem si jídelák, tak dyštak si vybereme ve vlaku a pošlem ti smskou instrukce? :)

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Čau, přidal bych se do indický, platí teda ta Masala?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@mkoubik: Podle mých poslední informací tam nikdo nejde.

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Ok, tak já si skočim do curryhousu, kdyby se tam někdo chtěl stavit.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Přemýšlíme, že bychom si tu indickou nahradili dnes, ale nebude lehké zkoordinovat kocoviny :)

Ondřej Altman
Člen | 17
+
0
-

Kvůli workshopu o GITu ( kterej byl supr, díky @VitekJezek ), jsem neviděl přednášku Honzy Tvrdíka. Najdu jí v blízké době někde na webu?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Z posoboty je záznam, jen si nepamatuju kdo ho pořizoval, ale určitě bude brzy online :)

PS: indickou jsme si nahradili dovozem z damejidlo.cz :P Tak příště třeba Taj v Brně :)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Filip Procházka napsal(a):

Z posoboty je záznam, jen si nepamatuju kdo ho pořizoval, ale určitě bude brzy online :)

Pokud se nemýlím, tak Ot@s, ostatně jako už dříve.

castamir
Člen | 629
+
0
-

@Filip Procházka: Další PoSobota bude v Brně?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pokud někdo nevymyslí jiný program, tak je standardní, že se střídá Praha a Brno :)

castamir
Člen | 629
+
0
-

Tak v takovém případě se dostavím, ale zároveň doufám, že tam dojde víc lidí, než když jsem byl na PoSobotě naposled (tehdá dojela jen hrstka publika a z „vedení“ jen David, ale ten až někdy v 10 večer :D).

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

Filip Procházka napsal(a):

Z posoboty je záznam, jen si nepamatuju kdo ho pořizoval, ale určitě bude brzy online :)

Pokud se nemýlím, tak Ot@s, ostatně jako už dříve.

Ano, záznam je a v průběhu týdne ho dodám. Některé podklady mi musí dodat samotní přednášejcí, tak je to malinko závislé i na nich.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Ot@s: Už to uploaduji. Za pár hodin to snad úspěšně doběhne.

Grelek
Člen | 233
+
0
-

A kde budou záznamy? Na NetteFW YT kanálu?

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Ahoj,

taky bych rád věděl, jak to vypadá se záznamy?

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Tak hold smůla, chtěl jsem se kouknou na záznam. :/

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Záznamy určitě budou, jenom je třeba trpělivost.

Grelek
Člen | 233
+
0
-

Také jsem si myslel, že se jich už nedočkám. Před 12 dny se tu psalo, že už se některé uploadují a pořád nic. =/

Droid
Člen | 92
+
0
-

Asi pomalý upload :-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

To, co jsem uploadoval, už dávno doběhlo, ale to byl akorát záznam monitoru.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Jan Tvrdík: Jsou někde slajdy z tvé přednášky o výjimkách? :-)

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@Jan Tvrdík: THX ;-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Video z přednášky: https://www.youtube.com/watch?…

Marsme
Člen | 75
+
0
-

Ještě by to chtělo i ostatní. Kolik jich bude vůbec celkově?

castamir
Člen | 629
+
0
-

@Jan Tvrdík: Pěkná přednáška, ale mám jeden prekérní dotaz: Když tak zavrženi hodné používat „cizí“ exception, jak chceš řešit třeba zachytávání BadRequestException v rámci ErrorPresenteru? Pokud neexistuje routa, vyhodí se výjimka od Nette. Pokud potřebuji já explicitně vyhodit výjimku, že stránka (např s daným parametrem id) neexistuje i přesto, že ji router pustí, tak mám vyhodit výjimku jinou? To mi připadá poněkud hloupé. Určitě bych našel i další podobný příklad…

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@castamir: Tohle řeším vlastními výjimkami které od Nette\...\BadRequestException dědí.

castamir
Člen | 629
+
0
-

@enumag ale to už tam můžeš dát rovnou tu původní. Když tu původní @dg odstraní, budeš mít úplně ten stejný problém, který popsal ve videu @Jan Tvrdík.

Edit: když nad tím tak přemýšlím, Tvé řešení má přecijen jednu podstatnou výhodu. Umožňuje snažší opravu. Ale původní problém to nevyřeší.

Editoval castamir (21. 2. 2013 0:57)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Presenter na to má metodu. Pokud budeš používat tuto metodu, určitě zvýšíš dopřednout kompatibilitu ;)


Btw @castamir, příště prosím založ vlastní tema, i kdyby mělo mít jen 3 příspěvky, ničemu to nevadí ;)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@castamir: Když už se ptáš tady, ta holt i tady odpovím. Na tu přednášku jsem měl asi tak 2× méně času, než kolik bych potřeboval. Důsledkem toho jsem některé věci úmyslně zjednodušoval. Jedna z nich je i tvrzení, že musíš vyhazovat pouze výjimky z vlastního jmenného prostoru. To totiž platí pouze v případě, že jsi to ty, kdo definuje API metody. Implementuješ-li nějaké rozhraní nebo dědíš-li od nadřazené třídy, tak často máš povinnost respektovat již definované API. V tomto případě má respektování API přednost před nutností omezit se na vlastní prostor. Z toho důvodu je (obecně) vyhození Nette\Application\BadRequestException z vlastního presenteru korektní postup za předpokladu, že dědí od Nette\Application\UI\Presenter. Vytvořit si vlastního potomka té výjimky, jak navrhuje @enumag, je samozřejmě také korektní postup (možná o něco málo korektnější), ale rozhodně to není nutnost. V tomto konkrétním případě je navíc stejně lepší použít metodu error.


Když už tu dovysvětluji přednášku, tak ještě rozvedu psaní těch @throws anotací. Za ideální kompromis mezi dokonalostí a pragmatismem považují psaní všech výjimek, které mají smysl být zachytávány. To jsou všechny runtime errory bez system failures. Tedy netřeba psát anotace pro usage errory a pro system failures (to by vedlo akorát k tomu, že většina metod v modelu by měla anotaci @throws DibiDriverException).

Přidávám-li novou @throws anotaci, čímž měním API metody, tak postupuji stejně, jako když změním parametry nebo návratovou hodnotu. Dohledám všechny použití té metody a upravím je v souladu s novým API. Tedy výjimku v nich buď zachytím nebo přidám i k nim @thows anotaci, tím změním jejich API… Člověk si tak mimochodem výrazně lépe uvědomí, jak mu ty výjimky bublají a snáze najde optimální úroveň, kde je zpracovat.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

videa uploadnuta až si najdu trochu času (a pokud to někdo neudělá dřív) tak je „naklikám“ na PlaNette