Formuláře a jejich generované IDéčko

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ViPEr*CZ*
Člen | 811
+
0
-

Všichni asi víme, že když si vytvoříme formulář, tak nám nette vygeneruje idéčka. Už jsem na to kolikrát narazil a i sám David to doporučuje, že je dobré si idéčka nastavovat, protože se nemůžeme spolehnout, že nám framework bude v budoucnu generovát tatáž idéčko jako nyní.
Zdá se mi to nebo to je už závyslost? Má smysl, aby framework generoval ID, když já chudák nedůvěřivý MUSÍM toto ID přenastavit?

llook
Člen | 407
+
0
-

Je dobré si ID nastavovat, pouze pokud s těmi ID chceš nějak dál pracovat například v JS nebo CSS. Jinak se o to nemusíš starat a může ti být jedno, co ti tam framework vygeneruje.

ViPEr*CZ*
Člen | 811
+
0
-

Jasný… to je určitě fajn. Aby bylo fajn si to nechat vždy nagenerovat a moci se spolehnout. To by člověk na takovou věc nemusel vůbec myslet. Ach.
V případě předělávání z důvodu zařazení JSka je tudíž potřeba předělat i všechny formy.

ic
Člen | 430
+
0
-

Ještě se teoreticky může stát, že id-ček využije uživatel, aby poslal někomu odkaz na konkrétní prvek stránky… třeba „hned na odpověď“ takto https://forum.nette.org/…ovane-idecko#… .
Samozřejmě to není příliš běžné, ale už jsem takové iniciativní uživatele viděl. Tam by změna id-ček taky mohla zničit původní záměr.