email a nette html elementy

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
songoo
Člen | 13
+
0
-
$span = Html::el('span')->setHtml("     ".$value);
$span->style["padding-right"] = "10px";
$td->setHtml($span);
$mail->setHtmlBody(HTMLSpecialChars_decode($message));

Doruceny email sa sprava zvlastne, ide len o opakovany vypis, chvilku je vsetko vporiadku :

<td style="text-align:right;border:none;border-right:1px solid black;border-left:1px solid black"><span style="padding-right:10px">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2</span></td>

niekolko zaznamov je vsetko poriadku potom to nahodne haze medzery

<td style="text-align:right;border:none;border-right:1px solid black;border-left:1px solid black"><span style="padding-right:10px">&nbsp; &nbsp; &amp;
 nbsp; &nbsp; 0</span></td>

alebo

<span style="padding-right:10px">&amp;nb
 sp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 0</span>

Podobne podivnosti s new line medzerami v tagoch mam po celej tabulke na roznych nahodnych? miestach .
Ak tabulku len echujem na stranke je vporiadku .

PS: na nette chat sa mi(ani kolegom) uz neaky ten mesiac nedari prihlasit cez http://live.jabbim.cz/…nf.netlab.cz , je down ?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

A nedělá to klient? Gmail třeba řádky zalamuje.

songoo
Člen | 13
+
0
-

Ide to cez smtp gmailu, email je rozhodeny na viacerych klientoch gmail/centrum/azet a par dalsich . Dosial boli emaily v poriadku, ak som ich skaldal len cez latte, teraz som prvykrat vyskladal cez nette html elementy .

Verzia nette : version 2.0-dev released on 2012–02–03, minifikovana .

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

A proč to předěláváš? Proč tam nenecháš latte?

songoo
Člen | 13
+
0
-

Z praktickeho a dynamickeho hladiska je to vyhodnejsie, neprepracuvavam to, vytvaram generator tabuliek do emailov. Problem bude asi s tym. ze vysledkom elementu tabulky je html zapis v jednom riadku a email klienti to zalamuju aj v strede html tagov. Chcel som skusit tidy(), ale nie je na servery asi spravne instalnuty, nenajde mi classu, alternativa ma zatial nenapada :(

Editoval songoo (1. 12. 2012 14:51)

songoo
Člen | 13
+
0
-
$data=str_replace("</td>","</td>".PHP_EOL,$data);
$this->sendMail($settings->email, $settings->title, $data);

PHP_EOL vklada nove riadky do jednoriadkoveho kodu z elementu, email to fixlo, riesenie sa mi ale velmi nepaci .