Coding standard – která stránka platí?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Ahoj lidi,
rád bych dal do pořádku stránku Coding Standard, ale potřebuji poradit, kterou z nich mám brát vážně (= jako základ).

‚Česká‘ verze je psaná anglicky. Obsahuje jedinou českou větu: „Stránka není aktualizovaná“.

‚Anglická‘ verze je překvapivě taky anglicky, ale víc Massa Bob. To bude asi proto, jak vysvětluje v záhlaví: „(this page is translated by Google; We're working hard on a human translation)“. Přitom se až zase tolik neliší od té „české“. Nejlepší je ale poznámka „This page is updated“. :-D

Podle mě je teda potřeba:

  1. zjistit, která z nich je master copy, a tu druhou zahodit
  2. zrevidovat angličtinu a přeložit do češtiny

Doufal jsem, že byste mi mohli pomoci identifikovat, co mám použít a co zahodit.

smasty
Člen | 90
+
0
-

Ak by si sa na to pozrel bližšie, zistil by si, že anglická verzia je len automatický preklad českej verzie pomocou Google Translate, tak ako je to pri všetkých kapitolách dokumentácie, ktoré nemajú vytvorený anglický preklad.

Že je česká verzia písaná po anglicky, je detail a Google Translate to netrápi.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Jestli chceš proniknout do CS Nette, nejlepší máš pročíst zdrojáky. Všechno se to dá okoukat z jednoho souboru.

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

@Mikulas Dite: Jde mi spíš o to, uvést dokumentaci do konzistentního stavu. Ve zdrojácích šmejdím každý den :-) Jde mi o to usnadnit práci začátečníkům i kolegům, kteří chtějí Nette pomáhat.

Díky za vysvětlení, pánové.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

myslím si že z věty „(this page is translated by Google; We're working hard on a human translation)“ je vše jasné ne?

arron
Člen | 464
+
0
-

Je někde nějak sepsaný aktualizovaný coding standard Nette?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Ne.

arron
Člen | 464
+
0
-

Pro ty, co nečtou anglickou verzi fóra. Provedl jsem drobnou revizi coding standardu a rád bych, aby se k tomu vyjádřil ještě někdo jiný než já :-)