Nová stránka: Seznam všech návodů

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Výsledek: Planette

Proč?

Už delší dobu mám pocit, že by bylo třeba návody sjednotit, aspoň pro ty, kteří hledají něco konkrétního, nebo se třeba jen nudí a chtějí se něco naučit třeba v oblasti formulářů.

Stránka Planette / Wiki obsahujují 4 odkazy na různé návody, které se těžko prohledávají, chci-li něco konkrétního + i na fóru se občas najdou skvělé šperky. Není nutné dávat každý šperk do kuchařky, duplicitního obsahu je už teď až až, ale právě nezachycení tohoto šperku přináší vytváření dalších duplict. Hledání je sice fajn, ale třeba tento skvělý návod o single-frameworku jsem kdysi potřeboval a hodně by mi pomohlo vědět, jak se k němu dostanu (1-click způsobem) a zda vůbec existuje. Např. Honzova skvělá přednáška o komponentách zůstává často opomenuta a lidé se ptají na problémy v ní vysvětlené, protože vzpruzenost z problému člověku už nedává síly projít všechny 4 položky Wiki, fórum a hledání, jestli tám náhodou něco o tom není.

Ulehčeme jim to a sobě ušetřeme práci s nošením dříví do lesa, resp. odkazováním na tu správnou hromádku, kterou musíme nejdříve sami znovu najít.

Použití by pak bylo jednoduché: odkázat člověka na danou hromádku a on už by si s tím poradil sám + pochytil něco i z ostatních blízkých témat. Např. když řeším komponenty a vidím, že k tomu tady je jeden screencast a 2 články v kuchařce, tak to projdu vše a jsem moudřejší, než jen ze screencastu. Což by mělo za výsledek opět méně duplicitních dotazů na fóru.

Co?

Seznam všech návodů by kopíroval tématy dokumentaci a obsahoval by seznam témat ve výše zmíněných 5 stránkách (Tutoriály, Screencasty, Kuchařka, Záznamy z PS a videa o Nette a Fórum)..

English please!

Stránka by měla být díky Google Translate poskytovat všechny návody i v angličtině, což by mohlo způsobit další šíření Nette do světa.

EDIT: Doplněn odkaz, zkráceno.

Editoval Schmutzka (28. 3. 2012 20:36)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Souhlasím s tím jako s nápadem. Samotnému by se mi mnohdy hodilo nějkým způsobem ucelený seznam „tipů a triků“.
Bojím se ale toho, aby někdo nebo i komunita celkově ten seznam udržovala :-/ Pokud se toho vyskytuje hodně, tak by to mohl být problém, že se na něco šikovného či důležitého zapomene.
V každém případě bude důležité projít všechny zmíněné zdroje a vytvořit odkazy.
A nakonec jen drobná poznámka – občas jsem na fóru narazil i na kousek kódu, který nesouvisí přímo s něčím z okumentace. Respektive jedná se o něce jako mikro doplněk. Příkladem může být třeba ImageHelper Na něj jsem by upozorněn až v jednom z vláken tady na fóru. A v samotných doplňcích není.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@Gruw: Díky za reakci. Ad udržování, to je právě problém současných 4 kategorií – všude je něco, tu a tam něco z Nette 1.0. Snad v tomto seznamu budou staré věci více být do očí a začne se s tím něco dělat.

Doplnil jsem seznam o všechny (až na výjimky) zdroje z těchto 4 kategorií. Uvidíme, jak moc to k něčemu bude. Viz Planette

Byl bych pro nějakou úklidovou četu složenou z elitních aktivistů :) myslím, že je dost co mazat, případně nechat revidovat (nebo smazat), ale je to náročné (zodpovědné) rozhodnutí.

Důležité věci z fóra, které uznáte za vhodné, už můžete doplňovat. Díky.

Editoval Schmutzka (28. 3. 2012 20:38)

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Moc děkuju. Vítám každou snahu doplnit dokumentaci o otázky, na které se lidi ptají pořád dokola. Z pohledu uživatele/programátora je jedno, jestli to má Nette v šuplíku Wiki nebo Dev, a tenhle seznam to chápe.

regiss
Člen | 61
+
0
-

Super seznam. DIky moc

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

Super napad! +1
ps: v uvodnom prispevku mas este stary link ( https://blog.nette.org/ )

Editoval achtan (6. 4. 2012 8:23)

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

Díky moc za vytvoření seznamu. S dovolením jsem jej přesunul na vhodnější místo.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

achtan napsal(a):

Super napad! +1
ps: v uvodnom prispevku mas este stari link ( https://blog.nette.org/ )

Thx, fixed.

David Grudl napsal(a):

Díky moc za vytvoření seznamu. S dovolením jsem jej přesunul na vhodnější místo.

Já díky. Moc pěkné místo! :)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Narazil jsem na Kešování HTML výstupu a nejsem si jist, kam to zařadit. „Cache“ nebo „Http request a response“? Nebo obě kategorie?

Dokonce jsem pátral a zjistil, že to vlákno (překvapivě) už není aktuální a aktuálně bych měl použít \Nette\Http\Context. Tuhle třídu jsem našel jen díky API dokumentaci. Nenašel jsem o ní ani zmínku v HTTP request & response. Mohl by někdo s právy na okumentaci přidat? Je tam napsáno, jak expiraci nastavit, ale ne jak ji kontrolovat. Myslím si, že tohle je užitečné vědět.

Díky!

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

napad: do tych tabuliek by som pisal ze na aku verziu nette to je (navod, tutorial…)
 – aby to bolo hned jasne…
 – takto bude aj prehlad o tom kt. clanky su stare aby sa aktualizovali…
 – a video sa srejme nebude aktualizovat… tak aby som si zbytocne nekukal video a po 10 min zistim ze je to pre 0.9 :)

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

@achtan: +1

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Super!

Mám pár poznámek:

Edit: pokud není nikdo proti můžu to zrealizovat :-)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Díky všem za aktivitu!

@Gruw: 4 roky staré, už se to nejspíš dělá jinak. Pokud si to nastuduješ a myslíš, že je to užitečné, můžeš sepsat a přidat vlastní návod.

@achtan: Dobrý nápad, to pak usnadní zpruzené procházení a urychlí updaty.

@Patrik Votoček: Ok, jsem taky pro výhoz starého. Zbylé se pak bude lépe překládat.
Go for it! :)

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

  • oddělit CZ/SK a EN

v CZ by som nechal tie EN clanky kt. niesu po CZ..