Latte n:syntaxe v uzavíracím tagu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
duke
Člen | 650
+
0
-

Sice to není nic, co by se nedalo nějak obejít, ale zrovna se mi stalo, že by se mi hodilo použít intuitivní syntax, kterou i tak dokonalý nastroj, jako je Latte, zatím(?) neumí. Viz následující příklad:

<strong><em>Items: </em><span n:foreach="$items as $item>{$item['name']} </span>
</strong n:tag-if="$iterations">

V uzavíracím tagu, jak se zdá, není možné použít žádné n:příkazy. Takže vychytávka Latte s {/if $condition} není k dispozici pro n: notaci. U běžného if to není problém, ale třeba tag-if je možné použít jen v této notaci, pokud je mi známo, a tam by se to občas hodilo.

na1k
Člen | 288
+
0
-

No nevím, n: atributy jsou pořád html-like atributy a ty nemaji v uzavírací části co dělat. Jasně, nikdo mě nenutí to používat, ale je mi to nějak pocitově proti srsti.

(To už by byl příjemnější nějaký další n:not-empty atribut, který by se vyhodnotil až po vyhodnocení těla tagu a případně zahodil. Ale takhle do budoucna to asi koukat neumí, a proto uzavírací tag…)


A když už teda píšu a na notaci v uzavíracím tagu jsem narazil poprvé, všiml jsem si v dokumentaci toho, že se porovnává podle vnitřní proměnné foreach cyklu. Tohle v php funguje normálně? Čekal bych že platnost takové proměnné je jenom uvnitř cyklu.

Edit: Přečetl jsem si manuál. Zase jsem o něco chytřejší :)

Editoval na1k (19. 2. 2012 21:54)