Debugger – Identifikace serveru při chybě v CLI aplikaci

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JakubM
Člen | 2
+
0
-

Zdravím,

bylo by možné v e-mailech o chybách zasílaných Debuggerem z konzolové aplikace nějak identifikovat server, na kterém k chybě došlo? Mám stejnou aplikaci (v různých stádiích vývoje) na dvou serverech a z e-mailu nijak nepoznám, ve které verzi chyba nastala, když ji vyvolá cron skript bez mé přímé interakce.

Nešlo by to identifikovat třeba pomocí $_SERVER['HOSTNAME']? Naše servery v této serverové proměnné mají svůj identifikátor, ale netuším, jestli je to univerzální. Ale třeba by to šlo použít alespoň pro částečnou identifikaci.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Mělo by stačit podstrčit třídě Nette\Diagnostics\Logger vlastní mailer, případně přímo Debuggeru vlastní Logger (pokud ti nestačí přepsat jednu metodu).

David Grudl
Nette Core | 8133
+
0
-

Posílá se $_SERVER[‚HTTP_HOST‘] nebo $_SERVER[‚SERVER_NAME‘], pokud jsou dostupné.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

A take url.

JakubM
Člen | 2
+
0
-

Na našich serverech v CLI $_SERVER['HTTP_HOST'] ani $_SERVER['SERVER_NAME'] dostupný nejsou, namísto toho je tam právě $_SERVER['HOSTNAME'], který si PHP načítá samo z nastavení konzole, jak mi bylo řečeno. Přiznám se, že se v serverových záležitostech nijak zvlášť nevyznám, tak netuším, zda jsme v tomto nestandardní případ. ;o))

Nakonec jsem to vyřešil přidáním if (isset($_SERVER['HOSTNAME'])) $_SERVER['SERVER_NAME'] = $_SERVER['HOSTNAME']; před inicializací Debuggeru. Každopádně díky za odpovědi!

David Grudl
Nette Core | 8133
+
0
-

Podporu pro $_SERVER[‚HOSTNAME‘] jsem přidal do frameworku.