Nefunkční linky na Serveru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
xilias
Člen | 6
+
0
-

Mel jsem stranky na free hosting-serveru. Tam vse fungovalo jak ma. Jediny problem nastal pri zkopirovani suboru na debian server na Virtualhost mi najede Homepage: ale kdyz kliknu pres n:href na nejaky odkaz na jinci template tak mi to nevyhodi ani ladenku a primo mi apache vypise NOT FOUND error 404 .. ‚The requested URL /drazby was not found on this server.‘ … Predem dik za radu ..

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Typoval bych to na vypnutý mod_rewrite na serveru, mrkni do phpinfo().

Editoval pawouk (19. 1. 2012 11:01)

xilias
Člen | 6
+
0
-

Muj htacces vypada takto … jeste me napada ze se tam nechyta nettecko

<IfModule mod_rewrite.c>
        RewriteEngine On
        RewriteBase /

        # front controller
        RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
        RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
        RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>
Panda
Člen | 569
+
0
-

Viz pawouk, mod_rewrite je modul Apache a je nutné jej zapnout v hlavní konfiguraci serveru. Ostatně pro případ, kdy je vypnutý, je celý blok s nastavením rewrite v .htaccess obalen do <IfModule mod_rewrite.c></IfModule>. Pokud je mod_rewrite vypnutý a podmínku smažeš, měl by začít Apache házet 500: Internal server error a v chybovém logu si stěžovat na neexistující direktivu RewriteEngine.

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Mimochodem od toho je v nette balíku v tools/Requirements-Checker/checker.php – to nahraj na server a mrkni na to a uvidíš zda je hosting vhodný pro tvůj web, popřípadě požádáš o nastavení…