[Best practice] Sdílení best practice

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Často vidím řešení bets practise, na kterém se pár schopných lidí shodne. Abych se to dověděl, tak se musím nejdřív zeptat, protože jinde (krom zdrojáku kvalitní Nette aplikace) nemám možnost to zjistit.

Nestálo by za to vytvořit v dokumentaci nějakou pasáž v dokumentaci „Best practice“, kde by se pro zájemce tato řešení sdružovala? Šlo by na ně odkazovat u konkrétních témat v dokumentaci, kterých se týká, případně nabídnotu možnosti řešení. Co si o tom myslíte?

Teď jich je pomálu, ale do budoucna by to mohla být pokročilá sbírka know-how. Jestli jsem přílišný idealista, stačí říct :)

Editoval Schmutzka (9. 1. 2012 2:10)

Marek Lichtner
Člen | 6
+
0
-

to by bolo výborné!

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

K tomu by měla sloužit Kuchařka

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Díky, na tuhle část jsem nějak zapomněl. Můžu do kuchařky odkazovat z dokumentace? Typu: „a jak použít tento prvek bezpečně [kuchařka]?“.

S Patrikovým dovolením bych tam hodil své ->setDefaults().

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

setDefaults jsem tam hodil už ráno https://pla.nette.org/…cni-formular?… :-)

Nox
Člen | 378
+
0
-

Dal bych návrh – jestli nějak nestrukturovat sekci Další informační zdroje a Vítejte na Planette!, jestli je nutné mít takovýto rozcestník (používá se ještě někde „Planette“?).

Osobně bych ty kategorie („Tutoriály“, „Kuchařka“…) rovnou do dokumentace ať je to dobře vidět, do oné sekce Další informační zdroje s tím, že by se odlišily (nejspíš odsazením) zdroje pro začátečníky (Tutoriály, Screencasty) a pro pokročilejší (Kuchařka, Záznamy PS)

Editoval Nox (9. 1. 2012 17:21)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Wiki se přesune na planette a ta bude hodně předělaná. Mám to v plánu už alespoň 2 roky ;-)

Nox
Člen | 378
+
0
-

Abych to dovysvětlil – šlo mi o to aby „Návody“, „Kuchařka“ atp. byly viditelné hned z dokumentace … myslím, že kdyby tam Kuchařka byla, že by na ni Schmutzka pravděpodobně narazil

Z „Planette“ není jasné o co jde, „návody“ jsou trochu utopené v okolním textu – dovedu si dobře představit, že bych to minul (a „screencast“ asi v případě řešení problémů hned někdo hledat nebude).

Samozřejmě Planette klidně může zůstat, odkazy mohly by být duplicitní, na ty hlavní sekce.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Schmutzka wrote: Můžu do kuchařky odkazovat z dokumentace?

Pokud nedošlo ke změně pravidel, tak obecně platí, že z uživatelského obsahu (definice) lze odkazovat do oficiálního. Z oficiálního se ale do uživatelského obsahu odkazovat nesmí.

Co můžeš udělat, je napsat komentář, kde dáš odkaz do fóra / kuchařky.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Přesuňme diskusi o planette vs. wiki do vlastního vlákna.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

setDefaults jsem tam hodil už ráno https://pla.nette.org/…cni-formular?… :-)

GJ :)

Jan Tvrdík napsal(a):

Schmutzka wrote: Můžu do kuchařky odkazovat z dokumentace?

Pokud nedošlo ke změně pravidel, tak obecně platí, že z uživatelského obsahu (definice) lze odkazovat do oficiálního. Z oficiálního se ale do uživatelského obsahu odkazovat nesmí.

Co můžeš udělat, je napsat komentář, kde dáš odkaz do fóra / kuchařky.

Díky, přesně to jsem potřeboval.