Nette\Utils\Validators – dokumentace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jelikož jsem potřeboval použít validátory a musel jsem je nastudovat tak jsem si k tomu napsal i „tahák“ (jinak řečeno kapitolku do dokumentace).

Prosím aby to někdo omrknul a udělal korekci :-) Než se na to dá někam odkaz.

https://doc.nette.org/…s/validators

Felix
Nette Core | 1188
+
0
-

Skvela prace. Taky jsem koukal ze je to v API, ale nikde jsem nic nevidel. Myslim, ze treba Validators::isUrl(..) je paradni.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Dobrá práce, pěkně se mi to četlo. Z příkladů se to chápe rychle. Opravil jsem pár drobností.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

@JanTvrdik: „stejně podobně“ je oxymoron jak brno.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

hrach wrote:

@JanTvrdik: „stejně podobně“ je oxymoron jak brno.

Opraveno, ale věta „Pravidla se definují podobně jako helpery v latte.“ se mi stejně nelíbí. Protože definice helperu je něco úplně jiného. To, na co se ve skutečnosti odvolává je zápis helperu v šabloně. Věta „Pravidla se zapisují podobně jako helpery v latte.“ má ale zase problém v tom, že pravidla se skutečně spíše definují, než zapisují (nebo ne?). Takže lepší by byla formulace „Pravidla se definují podobně jako se zapisují helpery v latte.“, která ale nezní o moc lépe. Má někdo tip, jak to formulovat správně?

OK3
Člen | 91
+
0
-

Mně přijde ta věta zbytečná „Pravidla se definují podobně jako helpery v latte.“ Proč se odvolávat na halpery v latte, když by stačil nějaký jednoduchý příklad (kde, když člověk zná latte, mu to dojde)?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

… ale věta „Pravidla se definují podobně jako helpery v latte.“ se mi stejně nelíbí…

Taky se mě moc nelíbí ale nenapadlo mě nic moc vhodějšího…

Možná „Definice pravidel se zapisuje podobně jako se používají helpery v latte.“