Co se Skeletonem / Sandboxem z disktribuce?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

Nelíbí se mi sandbox v distribuci. Něco tam přebývá a něco tam chybí. Je mi jasné, že vždycky tam bude něco chybět a něco přebývat, ale docela by mě zajímaly vaše nápady, jak by se mohl sandbox upravit.

Titulní Congratulations! stránka je dle mého úplně špatná. Celou bych ji předělal, graficky v duchu webu nette.org s výraznými odkazy do dokumentace. Mohl by mít i nějakou funkčnost, něco vygenerovat. Generátor skeletonů s grafickým rozhraním (něco jako má plugin pro Netbeans). Co by všechno měl obsáhnout?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jak ho upravit?

  • vyhodit „model“ + authorizator (snad každý to řeší jinak – posvém)
  • vyhodit SingPresenter + šablony (snad každý to řeší jinak – posvém)
  • postavit ho na HTML5 boilerplate
  • CSSka pro „Congratulations!“ stránku hodit do samostatného souboru (pro snadné odstranění)
    • možná celkově udělat složku „congrat“ pro jednoduchou čistku od „wellcome page“
    • jak níže popisuje hrach tak by se vpodstatě smazáním této složky v „sandboxu“ stal „skeleton“

Co by se mě líbilo…

  • namespace App
  • jak už tu někde bylo navrhováno netteForms.js → netteForms.jquery.js
  • generatory pro presentery se šablonama
    • tady jen nevím jestli by nebylo vhodnější CLI
  • aby PEAR balíček měl jednoduché CLI pro vygenerovaní skeletonu
    • vrtak-cz@fidel:~/Workspace$ nette create MyNewApp

PS & OT: co se týká generátorů CLI tak implementace CLI v Nette je mě trnem v oku už dlouho mám i rozepsané RFC které snad brzo dopíšu a hodím sem na fórum.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

už samotný název vlákna říká, že se tu míchají dvě věci: skeleton a sandbox. Skeleton má být základní kostra, do které začnu psát svoji aplikaci a nebudu z ní nic mazat. IMO velmi důžité. Prostě základní bootstrap., BasePresenter, ale už ne Homepage presenter, žádné styly, atp.

Pak bych klidně vytvořil i sandbox, který už může obsahovat v podstatě cokoliv. Ale skeleton je imo velmi důležitý.

Čelo
Člen | 42
+
0
-

Souhlasím s Hrachem

David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

  • CSSka pro „Congratulations!“ stránku hodit do samostatného souboru (pro snadné odstranění)
    • možná celkově udělat složku „congrat“ pro jednoduchou čistku od „wellcome page“
    • jak níže popisuje hrach tak by se vpodstatě smazáním této složky v „sandboxu“ stal „skeleton“

Viděl jsi vůbec někdy sandbox?

  • jak už tu někde bylo navrhováno netteForms.js → netteForms.jquery.js
  • aby PEAR balíček měl jednoduché CLI pro vygenerovaní skeletonu

To jsme mimo téma…

hrach napsal(a):

už samotný název vlákna říká, že se tu míchají dvě věci: skeleton a sandbox.

Proto tohle vlákno otevírám a ptám se, zda ze sandboxu udělat generátor skeletonů…

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Jen taková drobnost, kterou vždycky v sandboxu u nového projektu dělám:

- $application->catchExceptions = TRUE;
+ $application->catchExceptions = Debugger::$productionMode;

Editoval xxxObiWan (5. 1. 2012 16:04)

22
Člen | 1478
+
0
-

To je otázka, jestli má smysl dělat generátor. Předpokládám, že většina z nás si časem vytvoří stejně vlastní skeleton, kterej používá, viz. třeba skeleton od schmutzka

Ale sandbox/skeleton určitě v nějaké formě zachovat! Občas se hodí třeba na testování…
Možná by se dal nahradit QuickStartem anebo jej aspoň přidat do examples.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

To já si zas myslím, že by přímo v balíku Nette mohlo být těch sandboxů víc. Jeden nejzákladnější, pak sandbox s Front/AdminModule + ACL, MicroPresenter Sandbox, CLI Sandbox … aby se měl člověk od čeho odpíchnout podle toho, jaký projekt chce dělat.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Viděl jsi vůbec někdy sandbox?

ajo ono to tam je vlastne v jako latte blok! (uz mlcim) sorry (jeste jsem dneska nemel kafe ani pivo)

xxxObiWan napsal(a):

Jen taková drobnost, kterou vždycky v sandboxu u nového projektu dělám…

Jsem taky pro!

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

xxxObiWan napsal(a):

To já si zas myslím, že by přímo v balíku Nette mohlo být těch sandboxů víc. Jeden nejzákladnější, pak sandbox s Front/AdminModule + ACL, MicroPresenter Sandbox, CLI Sandbox …

Nevím ale podle toho co mluvím a potkávám lidi tak tohle je právě věc kterou řeší každý svým sandboxem/skeletonem. Protože každý od toho má jiné požadavky a každý to řeší trochu jinak. Otázka je jak moc by se to změnilo pokud by něco takového bylo přímo součástí Nette.

David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

xxxObiWan napsal(a):

Když necháš $catchExceptions nenastavené (jak je ve sandboxu), bude se nastavovat automaticky podle modu.

David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

BTW, když mám teď redesignovací období, tak jsem redesignoval i sandbox.

hAssassin
Člen | 293
+
0
-

@David > hodně pěkný, +1

Pavel Kouřil
Člen | 128
+
0
-

Já bych to rozdělil dle usecases – čistý skeleton (ať už generovaný či ne) budou používat spíše pokročilejší uživatelé.

A co se týče sandboxu, tak k tomu IMHO zamíří spíše začínající uživatelé; takže co tam třeba zahrnout část QS (např. některou z prvních kapitol) a oni by si to na tom mohli dodělat?

SendiMyrkr
Člen | 30
+
0
-

David Grudl napsal(a):

BTW, když mám teď redesignovací období, tak jsem redesignoval i sandbox.

minimálně v chrome se nevyhlazuje písmo, v css nejsem žádnej přeborník tak nevim jestli to jede vynutit… jinak to vypadá dobře… ;)

22
Člen | 1478
+
0
-

@SendiMyrkr: krom IE9 (a v tom ta krása zase nejde vypnout) se nevyhlazuje písmo nikde, leda by jsi použil nějaký javascript trik …

Editoval 22 (6. 1. 2012 1:15)

David Grudl
Nette Core | 8105
+
0
-

Zkusil jsem to trikem v Chrome vyhladit.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

David Grudl napsal(a):

BTW, když mám teď redesignovací období, tak jsem redesignoval i sandbox.

pěkné :)