Vyhození části dokumentace šablon

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Vyhodil jsem z dokumentace šablon pár odstavců. Zde máte možnost protestovat.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

supr :) moc dobře vím, kdo tam nastrkal :))

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Souhlasím a @**Schmutzka** bych vzkázal, že tohle se spíš hodí do vývojářské wiki.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Doplním HosipLana: Vývojářská wiki je označení pro https://dev.nette.org/. To, na co odkazuješ, je prostě „wiki“. V budoucnu „Planette“ (zatím spolu obě domény existují v hybridním stavu).

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

@Jan Tvrdík: Myslím, že tohle pěkně ukazuje, že dělení dokumentace na oddělené části jako wiki/dev je matoucí.
Když si je i HosipLan plete (o mě už ani nemluvě), tak to asi znamená, že je takové dělení zbytečné.

Podle mě je dokumentace text s příklady, který vysvětluje logiku a použití. Čím víc příkladů, tím líp. Dělení na „dokumentaci“ a ostatní „ne-dokumentace“ je imho umělé. Začátečník narazí jen na to, co se na tomto webu propaguje odkazy, což znamená pouze „dokumentaci“. „Dokumentace“ nikdy neodkazuje na „ne-dokumentaci“.

Další minus „ne-dokumentace“ je její neprofesionální vzhled. Když jsem s Nette začínal, do wiki/dev jsem nakoukl a šel pryč. Vypadá, jako něčí pískoviště. Zastaralé dokumenty bez na první pohled patrného smyslu.

V podstatě není nic špatného na tom mít část dokumentace, která to bere šupem (aka vaše pojetí dokumentace), ale pak by měla mít jakousi zrcadlovou „podrobnou dokumentaci v příkladech“, která popisuje skutečně všechno. Pořád mám dojem, že začátečník musí pročíst celé fórum, aby mohl programovat něco víc, než jen „blog za 10 minut“.

Poznámka: Tím nechci současnou dokumentaci úplně sepsout. Je fakt dobrá, jen prostě není úplná.

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Dodatek: Teď jsem si prohlédl ještě jednou a pořádně Honzův odkaz na revizi a zjistil jsem, že ve skutečnosti vlastně nic nezrušil, jen vylepšil a přepsal. Takže můj příspěvek je dost mimo mísu :-) Obecně si za svým názorem stojím, jen nepatři do tohoto vklákna, sorry.