malformed btfj.dat + odstranění cache directory

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jasir
Člen | 746
+
0
-

V nové verzi (13.12.2011) zřejmě došlo k tomu, že cache je přímo v tempu (dříve byla ještě v adresáři cache – temp/cache) a při smazání cache $container->cacheStorage->clean(array(\Nette\Caching\Cache::ALL => TRUE)); se odmaže i btfj.dat, čímž se následně „malformuje“.

Můžete někdo potvrdit tento bug?

jasir
Člen | 746
+
0
-

Tak si ho potvrdím sám, je to jak jsem hádal výše. Od typos,fixes commitu je v tempu binec (já v něm mám i sessions a další temp data) a ničí se btfj.dat.

Prozatím, dokud se situace nevyřeší nebo se neukáže, že tohle je konečný stav, používám tento patch který vrací věci do původního stavu.

Editoval jasir (16. 12. 2011 13:01)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

K tomu jen dodám:

6.12.2011 – nette@conf.netlab.cz
[22:54:41] <Vrtak-CZ> dg: btw technická Configurator a Robotloader cpou svou cache rovnou do %tempDir% místo do %tempDir%/cache… to je účel nebo bug?
[23:11:58] <dg> Ad cache: spíš než bug je to fuk.

viz: http://nezmar.jabbim.cz/…1/12/06.html#…

jasir
Člen | 746
+
0
-
  • delete(btfj.dat)
  • → truncate(btfj.dat) na 4096 bytes (nyní obsahuje jen 4096 nul)
  • → chybí tam magická hlavička
  • → malformed
  • → padá to`

Jak to může být „fuk“ ???

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

David (předpokládám) napsal, že je to fuk, protože nevěděl o tom, že to způsobí takové problémy. Pevně věřím tomu, že ve stable verzi tento problém nebude :) Zachovejte klidnou hlavu a počkejte na opravu. Můžeš možná zkusit vyrobit z toho opravného patche pull request, třeba se to tím trochu urychlí.

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Mě se na téhle úpravě líbí že konečně btfj.dat je pospolu s ostatní keší v adresáři který určím a né že btfj.dat je o úroveň výš… s malformovaným žurnálem jsem se nesetkal…

jasir
Člen | 746
+
0
-

Tak už je to fixed, děkuju!

https://github.com/…0f4b513f8d6b

Editoval jasir (17. 12. 2011 11:42)