[Poslední sobota 35]  Znovu nevymýšlecí kolo, Plzeň, 26. 11. 2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kolda
Člen | 6
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program

  • Jan Tvrdik: jak na inteligentni verzovani
  • [nasledne] otevrena diskuze, jak nam to muze pomoci v ramci Nette; jake jsou moznosti / vyhody / nevyhody
  • Ot@s: Použití Nette v intranetových aplikacích
  • hromadna diskuze: udrzba / bugfixing / vyvoj kodu napric vice projekty (jak nevymyslet / nepsat co jiz je jednou hotove)

nehlasi se nekdo o prispevek napr. nad tematy:

  • jak pouzivat jiz napsane svoje zdrojaky (a jak je sdilet v ramci spolecenstvi / primo firmy)
  • jak rozume udrzovat bezne doplnky v Nette? (vcetne takovych veci jako je pear; pripadne jina inspirace- treba diky ‚ruby gems‘)
  • [technologicky] Git submodules (vyhody / nevyhody / pouziti)
  • know-how base ve skupine/firme (jina optika na tutez vec – jedna se o udrzeni jiz vytvorenych myslenek / postupu / reseni; nikoliv kodu).
  • ci cokoliv dalsiho tykajici se tematu?

Ahoj všem,
Už jsem mluvil s Davídkem a některými z vás na letošním WebExpu o tom, že bychom mohli uspořádat listopadovou poslední sobotu v Plzni.

Mám tady jednu hospůdku, kde je fajn salonek (cca pro 30 lidí) s velkým projektorem. Obsluha v pohodě, točené pivo i Kofola, tvrdší alkohol se najde také. Je to na motokárách, takže bychom klidně mohli udělat nějaký motokárový match (nebo si jen tak zajezdit).
Taky jsem už vyhlídnul nějakou indickou restauraci. Na neděli mám pak pár tipů, co je dobrý v Plzni vidět. Doporučím i nějaké ubytování.

Takže otázka na všechny: Může být poslední listopadová sobota v Plzni? Mám se pustit do organizování?

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

+1

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jsem pro!

Tedy… ehm… když teď koukám na idos.. do Brna půl hodiny, do plzně přes prahu 4,5 hodiny.. to je tak 5–6 hodin cesty… Chce se mi? :D

Editoval HosipLan (10. 10. 2011 10:52)

karelu
Člen | 13
+
0
-

+1

Editoval karelu (10. 10. 2011 11:34)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Jsem pro!

Tedy… ehm… když teď koukám na idos.. do Brna půl hodiny, do plzně přes prahu 4,5 hodiny.. to je tak 5–6 hodin cesty… Chce se mi? :D

a co mam potom hovorit ja ?

jako isiel by som, v Plzni som myslim este nikdy nebol … ale ta cesta …

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Já jsem pro i když vůbec nevím co bude v Listopadu! Btw jak by jste řešili přespání?

BTW dorazí i Vogl? :-)

Lopo napsal(a):

a co mam potom hovorit ja ?

Tak dáme Prosincovou v Košicích! :-D

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pražáci by plakali, spíš až lednovou :)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Tak dáme Prosincovou v Košicích! :-D

mno kedze to vychadza na Silvestra, tak to ja budem na 99% doma :)

krom toho ten nas divoky vychod ma nejako moc nelaka …

Kolda
Člen | 6
+
0
-

Trochu se dostáváme od tématu, ne? Dotaz byl, jestli udělat listopadovou poslední sobotu v Plzni?

Zítra bych zarezervoval ten salónek, o kterém jsem mluvil…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ještě s tím nespěchej, nevíš kolik lidí ti přijde. To je potřeba rezerovat tak moc dopředu? Nestačilo by to třeba týden před listopadovou posobotou?

Kolda
Člen | 6
+
0
-

Víkendy bývají dost plné. Určitě je potřeba rezervovat více než týden dopředu :) V pohodě, já to předběžně zamluvím. Pak to potvrdím, až se domluvíme :)

Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

+1

Protože se 100% zúčastním, nabízím jízdu z Prahy pro 4 lidi v sobotu dopoledne (vlak tenhle kousek trasy dává skoro 2 hodiny, takže i @HosipLan by tím ušetřil) a v neděli odpoledne zpět (kapacita naplněna).

Danou hospůdku znám, je to tam vážně pěkné. Doporučuji. Kromě toho, kdy se vám poštěstí být zase jednou v Plzni?

Bude na neděli nějaký doprovodný program?

Editoval bukaJ (14. 10. 2011 18:04)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Na Plzeň se těším! Jako special guest by mohl vystoupit Radek Hulan a PVogl. Napiš adresu té hospůdky, udělám termín na srazy.info

Panda
Člen | 569
+
0
-

Plzeň +3 (vím o dalších 2 lidech, kteří by se rádi zúčastnili).

Kolda
Člen | 6
+
0
-

Takže k restauraci:

Sejdeme se v Plzni v restauraci Kart Arena.

Adresa: u Ježíška 2, Plzeň; GPS: 49°44′29.860″N, 13°23′5.945″E.
Je to kousek od hlavního vlakového nádraží. Pokud pojedete autem, je možné zaparkovat v podzemních garážích, kdy parkovné je v případě návštěvy podniku zdarma. Vchod je označen velkou cedulí.
Více informací o podniku najdete na jejich webových stránkách: http://www.motokart.cz/
Je zde zamluvený salonek s projektorem. K dispozici připojení k internetu WiFi nebo síťovým kabelem.

Co se jídla týče, v restauraci si můžete dát akorát pizzu. Není však problém zajít na oběd někam do okolí, případně si jídlo nechat doručit rozvážkovou službou.

Dneska jsem mluvil Radkem Hulánem a rád přijde:) Ale určitě ho, Davide, ještě oficiálně pozvi.

Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

Koldo, jak je na tom salónek s kapacitou? Odhaduji ~30–40 lidí pohodlně.

Kolda
Člen | 6
+
0
-

Jo, myslím, že to je v pohodě. Tak na nějakou prezentaci se nás tam vejde dost. A potom není problém se „rozlést“ i po zbytku hospody. Tedy nemusíme být nutně jen v salonku. O místo bych se asi opravdu nebál :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Hodil jsem to na srazy.info.

Mozna si rikam, zda-li needitovat prvni prispevek a nedat do nej standardni hlavicku ?

A jake by se libilo tema? O cem byste se chteli dozvedet? Nebo naopak o cem byste chteli mluvit? Napada me (brainstorming mode):

  • AJAX – zakladni snippety (i pro novacky); dynamicke snippety; AJAX v komponentach; testovani AJAXu, …
  • Dependency Injection a vse okolo (vyhody / nevyhody; pouziti v praxi pro novacky & pro pokrocile; prakticke navazani na testy; nebezpeci overengineeringu)
  • Git – zaklady ci pokrocilejsi pouzivani (pripadne i dalsi verzovaci systemy?)
  • IDE & vyvojove prostredi (v cem se vyviji; jak se da debugovat & krokovat; jake se daji pouzivat nastroje na efektivni vyvijeni [vcetne tips & tricks]; pripadne nastroje na pouzivani VCS; …)
  • CMS / vetsi doplnky do frameworku / „nadframeworky“ / „balickovani“ (vcetne toho, jak drzet krok s vyvojem frameworku) a to jak jde o „public“ veci tak i „private“ (co si kazdy dela pro sebe)
  • workflow vyvoje – scrum & agile / waterfall / cowboy coding / … (pripadne smrtcnute s Gitem / CI / testovanim / …)
  • stesti & svoboda v praci (jak / s kym / proc spolupracovat; modely spolu/prace; vyhody a nevyhody; uvadeni do praxe)

Napada vas cokoliv dalsiho? Nebo vas oslovilo neco z nadhozenych temat? (rad bych vybral tema pouze jedno, at delame Posledni soboty tematicke a ne „rozlezle“).

wdolek
Člen | 331
+
0
-

Vitku, to jsou bajecna temata :) v podstate o vsem bych si rad neco poslechl… Sam bych se rad angazoval, ale obavam se, ze stale komunite bych nemel co rict, a novackum maximalne zopakovat ty zaklady a jednoduche pouziti (napriklad DI nebo verzovacich systemu)…

Napada me jeste jedno tema, takove vice Nettarske – nejaky souhrn, co je v Nette noveho, co jeste chybi, problemy s implementaci. Jelikoz v Nette nedelam prubezne, ale vzdy po nejake dobe mam potrebu neco naklohnit, obcas si z toho trham vlasy – zejmena z prejmenovavani trid :D , nebo si nejsem jisty, jak spravne pouzit nejakou novou ficurku.

:)


a +1 k editaci prvni mesaze vlakna :)

gofry
Člen | 6
+
0
-

Konečne budem mať čas sa zúčastniť.

Pôjdem autom z Prahy, môžem vziať troch ľudí, ako platbu za dopravu vyberám dva kusy ľubovoľného ovocia ;-) Neviem ešte, či pôjdem späť v sobotu alebo v nedeľu. Ak sa chce niekto pridať, pošlite mi správu.

Kolda
Člen | 6
+
0
-

A protože je zvykem zajít před Poslední sobotou na oběd do Indické restaurace, zde je mé doporučení na nejlepší restauraci v Plzni: EVEREST

tel. 776 024 396, Lochotínská 442/11 Plzeň – Severní předměstí

Mapa: http://mapy.cz/s/2xzY

Restaurace: http://www.pilsnerpubs.cz/…everest.html

Parkovat autem se dá na velkém parkovišti u sousedního Kauflandu.

BTW: nelekejte se prvního vzhledu ani počátečního průchodu restaurací…

Asi by bylo dobré rezervovat stůl, nebo tak něco – to nechám už na vás, Davide?

wdolek
Člen | 331
+
0
-

Bylo by fain, kdyby se prihlasili lide, kteri se na PS chystaji – treba kvuli upresneni programu (rozpravy). At PS neni jen o tom sezeni a tlachani u piva…

Filipe, prijedes? Bude Kdyby? :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Asi bych to neutáhl… Plzeň je pro „nezaměstnaného“ člověka výlet trochu z ruky :) Prosincová by mohla být v Praze ne? :P

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Prosincová…myslíš na Silvestra nebo na Štědrý den?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

:D ehm.. ta bude marná no :)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Asi bych to neutáhl… Plzeň je pro „nezaměstnaného“ člověka výlet trochu z ruky :) Prosincová by mohla být v Praze ne? :P

Brno ↔ Praha je se Student Agency za 200,–, Praha ↔ Plzeň pak za 100,–. To není taková tragédie, ne? Navíc, když tě pozvou všichni, kteří ti to naslibovali na Jabberu, na zlatý mok, ani tam moc neutratíš. :P


Nějaký tip na přespání v Plzni?

Editoval Majkl578 (10. 11. 2011 0:57)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

K návštěvě indické. Nechceš pro to založit event na srazech?

V kolik hodin by měl být začátek? Rád bych ho udělal tak aby tam lidi skutečně v tu dobu už byli.


Taky bych rád přespal někde v plzni. Třeba v nějakém hotílku. Nebylo by špatné domluvit společné ubytován aka bratislava.

drakul
Člen | 37
+
0
-

A což tahle nekuřácký The Pub ?
http://www.thepub.cz/…i-interieru/

Je tam salónek pro cca 20lidí. Nekouří se tam. Pivo je výborné (bohužel drahé – asi 37,– za 0,5). A v tom salónku je i promítací plátno.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@drakul: myslím si že „hospoda“ už je vybraná.

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

jak to vypada s chystanymi probiranymi tematy? ujme se nekdo neceho?
plzen je pro me dost z ruky, ale kdyby bylo zajimave tema, tak bych zkusil dorazit

@HosipLan > kdyz uz bych jel, tak bych asi bral auto a mohl bych te v Brne (nebo nekde po ceste) nabrat…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tak co nějaké novinky? Zvažuju že bych teda asi i jel… (i když vstávání v 7 ráno no nevim nevim).

Co nějakej nocleh? Máte někdo volnou vanu či jiný prostor vhodný k přespání?

Btw jedu přes Prahu takže Pražáci bude nějakej hromadnej odjezd?

V neděli bude předpokládám návštěva toho podniku kde přirostu k trubce a nikdo mě od ní nedostane…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jo a co se témat týká tak mě je to více méně buřt ale přispět bych mohl do:

  • Dependency Injection a vse okolo
  • CMS / vetsi doplnky do frameworku / „nadframeworky“ / „balickovani“…

Ale ještě není 100% jisté že pojedu…

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Dava mi smysl si povidat o CMS / vetsi doplnky do frameworku / „nadframeworky“ / „balickovani“

Konkretne vsechno resi jediny problem – jak nevymyslet znovu kolo? Nejlepsi na tom je, ze opravdu muze prispet kazdy – jak to resis, abys nepsal vse od zacatku? Napsal jsis vlastni CMS? Vlastni souhrn knihovnicek? Jak je resis up-to-date (&bugfixovani) na vsech projektech? A mohl bys to v par minutach odpresentovat? Doufam, ze nas nebude v Plzni pres 60 (jak se jiz deje v Praze) takze bychom si o tom mohli dobre podebatovat.

Dale by me zajimalo (namatkou):

  • jak rozume udrzovat bezne doplnky v Nette? (vcetne takovych veci jako je pear; pripadne jina inspirace- treba diky ‚ruby gems‘)
  • [technologicky] Git submodules (vyhody / nevyhody / pouziti)
  • jak pojmenovavat / vydavat verze?
  • know-how base ve skupine/firme (jina optika na tutez vec – jedna se o udrzeni jiz vytvorenych myslenek / postupu / reseni; nikoliv kodu).

Napada vas nejaky dalsi prispevek k tematu? Mohli byste jej odpresentovat? : )

//aktualizoval jsem i prvni prispevek

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Co téma „Použití Nette v intranetových aplikacích“?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Ot@s: ve smyslu, jake spolecne znaky to ma; tj. jak si urychlit praci pri jeho nasazovani? Nebo v jinem smyslu? A pripravis si na to prispevek? ; )

A co ostatni? Vypada to dle srazu, ze nas bude relativne par, takze by mohla byt opravdu zajimava diskuze, kde na kazdeho dojde – lakalo by me si povidat o tom, jak resite ve firme / personalne udrzbu / bugfixing / vyvoj kodu napric vice projekty. Ale na to si asi pripravit neco konkretniho nema smysl; co myslite?

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

A co ostatni? Vypada to dle srazu, ze nas bude relativne par

To mě ani moc nepřekvapuje, Plzeň je zapadákov a blbě se tam dostává z jiných částí ČR (popř. SR).

Mě by spíš zajímalo, co s přespáním, plánujete někdo někde, nebo to řeší tucet Redbullů?

Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

Jedu Praha – Plzeň v sobotu v 11.00. Tři volná místa. Zabírejte mailem na jakub@boucek.info (nezaponeňte mi napsat svůj telefon).
Můžu nabrat v lokalitách:

  1. Nádraží Praha-Hlavní nádraží (11:30) (nahoře na magistrále před Hlavním nádražím, u autobusových zastávek ve směru na Nusle zde), nebo
  2. Zličín u obchodního centra (11:50) Mapa (minuta od metra, dvě minuty od autobusáku)

Editoval bukaJ (26. 11. 2011 1:13)

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

Ot@s: ve smyslu, jake spolecne znaky to ma; tj. jak si urychlit praci pri jeho nasazovani? Nebo v jinem smyslu? A pripravis si na to prispevek? ; )

Je to hodně široké téma (Nette v intranetu), takže by to bylo o jakémsi jádru(frameworku) nad Nette… Tak mě napadá, jestli by bylo o toto téma vůbec zájem. A to nemluvím o tom, že některé nápady/myšlenky nemám úplně promyšlené (navzdory tomu, že samotná aplikace již existuje), což bych taky rád konzultoval s komunitou. :-)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

ahoj, vypadá to, že tentokrát na PS dorazím, ale na kolikátou – ostrý rozjezd v indii bude?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Ot@s: to vypada zajimave! Napsal jsem te do programu, je to OK? : )

paranoiq: vypada to, ze bude! . Ale cas take sam nevim – co treba na 13h? To mi prijde tak rozumne – hodinku a pul jist a pak se presunout mestem.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

do Plzně dorazím chvíli po poledni a pak teda mířím do indie. plzeň neznám, tak se možná budu chvíli bloudit. rezervaci bych asi neřešil. hádám, že nás nebude nijak moc… uvidíme

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nějaké informace ohledně ubytování? Indickou rád zas navštívím. Pokud tam chceme dorazit ve 13.00, tak to vypadá na odjezd v 11:10 z hlavního nádraží (vlak) nebo ve 12:00 ze Zličína (bus SA).

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Zličín, to je ta zastávka metra, kde skončím vždycky, když usnu. Tu neminu!

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Jinak osobne budu odjizdet vlakem; sraz v 10:50 na hlavaku; Vlak jede v 11:10 a bude tam v 12:50.

Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

Vidím že většina z vás vyráží dřív vlakem z Prahy. Přijde mi líto táhnout prázdné auto do Plzně, tak co kdybych vás vyzvedl v 11:30 na Hlaváku, nebo v 11:50 na Zličíně (viz příspěvek výše)? Mám tři volná místa.

Zájemce prosím, aby mi napsali e-mail se svým telefonním číslem na jakub@boucek.info.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Zličín, to je ta zastávka metra, kde skončím vždycky, když usnu. Tu neminu!

nemyslel jsi tím, „když usnu doma“, že? protože tak to nefunguje :P

22
Člen | 1478
+
0
-

@paranoiq: nemůžeš vědět, co se neděje tobě, neznamená, že se neděje druhým. LOL