Sandbox z downloadu hlasi chybu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
japlavaren
Člen | 404
+
0
-

Zdravim,

stiahol som najnovsie nette z stranok – verziu pre 5.2 prefix a pri spusteni sandboxu hlasi

Class ‚Model‘ has not been found

  • zastavi sa to na loade configu. trieda Model existuje, ale preco ju nenajde robot loader netusim. je to nad moje sily

Editoval japlavaren (13. 10. 2011 1:54)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Máš v configu?

	services:
		robotLoader:
			run: TRUE

Editoval HosipLan (13. 10. 2011 8:38)

22
Člen | 1478
+
0
-

jj, v posledni ditribuci je chyba (i namespace verze), nestihl jsem prozkoumat proč, ale potvrzuji.

Editoval 22 (13. 10. 2011 16:28)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-
japlavaren
Člen | 404
+
0
-

tak som to spravil viz. en vlakno

<?php
$configurator = new NConfigurator;
$configurator->container->params += $params;
$configurator->container->params['tempDir'] = __DIR__ . '/../temp';
$configurator->container->getService('robotLoader'); // force RobotLoader to be registered
$container = $configurator->loadConfig(__DIR__ . '/config.neon');
?>

bohuzial nepomohlo Service ‚robotLoader‘ has already been registered.

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Musíš ješte RobotLoader vymazat z config.neon

pesha
Člen | 2
+
0
-

Potvrzuji, že ten problém tam skutečně je, taky jsem nad tím teď strávil nějaký čas..

jannemec
Člen | 78
+
0
-

jj, po pokusu nastavit robotloader ručně a smazání z config.neon, se objevila hláška
syntax error, unexpected T_FUNCTION search►

Source file ▼

File: C:\websrv\nette_test\libs\Nette\Utils\LimitedScope.php(46) : eval()'d code Line: 6

ZDr.
Člen | 2
+
0
-

Zdravím, pokouším se udělat v nette úplně první kroky, ale zatím jsem se nedostal přes samotné zprovoznění. Instalace v pohodě, ale nette hází chyby. Loader jsem opravil, ale vyskočila na mě jiná
Fatal Error - Class 'Nette\Configurator' not found

<?php
20:    // Load configuration from config.neon file
21:    $configurator = new Nette\Configurator;
22:    $configurator->container->params += $params;
23:    $configurator->container->params['tempDir'] = __DIR__ . '/../temp';
24:    $configurator->container->getService('robotLoader'); // forces RobotLoader to be registered
25:    $container = $configurator->loadConfig(__DIR__ . '/config.neon');
?>

Řádek 21 je červený. Mám staženou novou verzi pro 5.2 prefix.
Předem díky za rady.

Jan Voráček
Člen | 90
+
0
-

@ZDr.: Píšeš, že máš verzi pro 5.2 prefix, ale ukázka kódu je PHP 5.3. Takže jsi někde nejspíš něco špatně zkopíroval :) Místo new Nette\Configurator napiš new NConfigurator. Jestli jsi ale kopíroval celý bootstrap, vyskočí na tebe další a další chyby :)

phoniq
Člen | 17
+
0
-

Dlouho jsem hledal v čem je problém, když mělo být vše správně, až jsem přišel na tohle. Otevřete config.neon v PSPAD a na začátku každého z těchto tří řádků odstraňte jeden tabulátor. Toť vše a aplikace běží jak má. (tip: pro snadnější orientaci doporučuji zobrazit s netisknutelnými znaky)

model:

class: Model

arguments: [@database]

trancemaniac
Člen | 1
+
0
-

phoniq napsal(a):

Dlouho jsem hledal v čem je problém, když mělo být vše správně, až jsem přišel na tohle. Otevřete config.neon v PSPAD a na začátku každého z těchto tří řádků odstraňte jeden tabulátor. Toť vše a aplikace běží jak má. (tip: pro snadnější orientaci doporučuji zobrazit s netisknutelnými znaky)

model:

class: Model

arguments: [@database]

Taky jsem to řešil právě teď asi hodinu a nakonec jsem přišel na ty tabulátory. Takže potvrzuji, konečně funguje :)

stanley
Člen | 22
+
0
-

Ahoj, v aktuální verzi je tato chyba stále přítomná. Je už prosím známo nějaké korektní řešení?

Ze zdrojových kódů jsem vykoukal, že ContainerBuilder se neobejde bez znalosti definice třídy v metodě addDefinition. Tak jsem mu to zkusil zakázat dodatečným parametrem, protože pro účely Configuratoru není výstavba členské proměnné classes nejspíš vůbec potřeba, ale stejně to nakonec neprotlačím přes metodu autowireArguments, která (pochopitelně) pro neznámou třídu reflexi nevyrobí.

Chtěl jsem si ten problém vyřešit sám, ale tohle už fakt nevím jak ošetřit. :(

22
Člen | 1478
+
0
-

stahni si betu a ne dev verzi