Expanze Nette do zahraničí

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
HejTi
Člen | 23
+
0
-

Je nějaká strategie expanze Nette do zahraničí?

Kontext:
Jsem teď v Německu a vedu projekt na straně zákazníka. Je docela otevřený co se týče outsourcingu, ale byl bych asi teď docela nezodpovědný, kdybych to nechal udělat třeba nějakou českou firmou v Nette (a ani by to šéf neschválil). Z nějakých důvodů preferuje symfony. Předpokládám, že to bude zejména kvůli tomu, že je tu docela solidní základna symfony vývojářů (a vůbec má prostě celosvětovou komunitu) a symfony je to obecně zdá se docela populární).

Ať je Nette sebelepší, jeho největší omezení je to, že je to pouze český framework (jinak by anglická verze fóra nebyla prázdná). Jeho použitelnost v zahraniční je proto (zatím) limitně se blížící nule.

K otázce výše pak přidávám:

  • Má na tom někdo kromě mě zájem? Protože samotnému se mi do toho nevyplatí investovat.

(Snad jsem vybral správnou kategorii ve fóru.)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Ja jsem se o to snazil, prekladal sem clanky na zdrojaku, neco z dokumentace, delal sem skoleni a prezentace v Anglii. A pak jsem to vzdal, protoze jsem to sam nezvladal a moc pro to podpora z komunity nebyla.

Ale pokud budes mit zajem, tak se do toho rad znovu pustim. Ve dvou to pujde lip a bude i vetsi motivace

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

Má poslední „česká“ aktivita bude dopsání několika chybějících stránek v dokumentaci a pak už řeším jen zahraničí.

richard
Člen | 60
+
0
-

Chtelo by to na foru komunikovat anglicky, s tou trochou dokumentace a zadnym tutorialem to bez fora nejde. Snad bych s tim i zacal, ale budu tady za onana. Je to zacarovanej kruh, bez anglickych prispevku nebude zahranicni komunita. Co takhle nejaky „translate“ button na foru. Slibuju, ze si ty svoje blaboly prelozim.
Zdravim z Malajsie.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Mám ve čtečce i anglickou část fóra. Pokud se tam objeví něco, na co budu umět odpovědět, pak rád poradím i tam anglicky.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

@richard Anglické fórum tu už je, má ale úplně jiné příspěvky: https://forum.nette.org/en/

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

O anglické sekci fóra jsem do dneška nevěděl – přidal jsem si ji do čtečky též…

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

richard napsal(a):

Chtelo by to na foru komunikovat anglicky … Co takhle nejaky „translate“ button na foru. Slibuju, ze si ty svoje blaboly prelozim.

Rozhodně bych doporučil všem Nette guru, aby nové příspěvky psali na anglické fórum a budovali si reputaci spíš tam.

Tlačítko translate není špatný nápad.

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

juzna.cz napsal(a):

A pak jsem to vzdal, protoze jsem to sam nezvladal a moc pro to podpora z komunity nebyla.

To je škoda, zrovna teď by se pomoc s překladem moc hodila.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Září / Říjnu se chystám do UK na nějaký ten BarCamp

Teď v Srpnu je:

Případně i ne na BarCamp http://lanyrd.com/…pment/in/uk/

Je to zatím jenom to co jsem vygooglil hlouběji jsem to zatím nezkoumal a vybrat jsem si taky zatím nevybral.

Asi by se tam dala nějaka evangelizace spáchat…

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

@dg: pro překlady manuálu počítej se mnou. je to nějak organizováno?

MartyIX
Člen | 217
+
0
-

paranoiq: Neni, ja jsem psal na forum do sekce Dokumentace vzdy vlakno, na cem pracuju, aby to nekdo nedelal v mezicase.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

tady je sekce Dokumentace? :P // už delší čas odebírám jen vybrané sekce

RSS je zlo!

Editoval paranoiq (9. 8. 2011 13:13)

arron
Člen | 464
+
0
-

Somewhere (in some thread) was sentence, that translation of documentation will be done by some profesional. That was the point, where i decided to let it be. Otherwise i will try to cooperate on making translation of Nette documentation. I will begin with that in my free time.

Editoval arron (9. 8. 2011 13:15)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**arron**: Nemyslím si, že je dobrý nápad, psát do českého fóra anglicky. V anglické sekci fóra to naopak dává docela smysl.

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Vítám nápad směřovat úsilí na jednu nosnou jazykovou verzi (en) a ostatní nechat dobrovolným editorům-nadšencům. Prostě se přesuňme na en sekci…

Editoval Fanda (9. 8. 2011 14:04)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

@Fanda: To jako že teď začnu psát svoje dotazy anglicky – na EN sekci fóra?

Fanda
Člen | 39
+
0
-

xxxObiWan napsal(a):

@Fanda: To jako že teď začnu psát svoje dotazy anglicky – na EN sekci fóra?

Viděl bych to jako nejlepší způsob, jak „to“ nastartovat. Úroveň angličtiny není rozhodující. Slabá angličtina je vidět na většině fórech a je to zároveň dobrá škola…

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Až takhle bych to nehrotil. Spíš by to chtělo aby se o to cizinci začaly vůbec zajímat a ptali se na fóru – a samozřejmě aby jim taky někdo odpovídal. Taky by bylo dobré udělat anglicky nějaké rozsáhlejší FAQ (nejčastější dotazy z českého fóra). Jde spíš jen o začátek až se framework uchytí i v zahraničí tak se začne propagovat sám.
Chce to prostě hodně propracovat anglickou dokumentaci, ale nějaké rušení českého fóra (respektive převádění čj na aj) se mi zdá jako blbost.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Darkry nepanikař, není potřeba nic rušit, když koukneš nahoru vedle přihlášení, tak tu máme vlaječky ;)

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Toho jsem si všiml. Reagoval jsem na to psaní dotazů do EN fóra. Stejně by se tím ale většina lidí neřídila.

brano
Člen | 25
+
0
-

Podla mna je prejst aj na fore na anglictinu je dost risk. Myslim si, ze jazykova blizkost a mala konkurencia v jazykovom pasme je jednym z klucovych prvkov uspechu Nette v cechach, morave a na slovensku. A teraz ma ukamenuju.

HejTi
Člen | 23
+
0
-

Myslím, že nezbytným krokem je pokračovat dál v diskuzi anglicky: https://forum.nette.org/…nding-abroad

Kdyby bylo možno tedy tenhle topic na českém fóru stopnout, bylo by to fajn. See you!

Nox
Člen | 378
+
0
-

Mít nějaký obsah v anglické sekci je pro expanzi nutné, když sem někdo mrkne a uvidí (v EN) prázdno tak se ani nebude obtěžovat s ptaním, půjde někam kde uvidí že tam lidé komunikují

Klidně bych dal že „budeme se přesouvat na EN forum“ – protože i když to vyhlásíme, stejně se spousta lidí dál bude ptát česky/slovensky, o žádný zánik nepůjde, každý ať se ptá jak chce

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Kdybych se měl na co ptát, tak se rád ptám anglicky :P Přepisovat vyřešená témata se mi vskutku nechce.

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Můj názor – počkal bych na verzi 2 stable (rozdíly mezi verzema 2beta a 2dev jsou někdy poměrně otravné). Komunita kolem Nette je natolik obsáhlá, že následná propagace ven nebude žádný problém. Do té doby chystat EN dokumentaci. A to nemluvím o tom, že by bylo dobré sjednotit addons do verze 2 stable.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Imho Nette 2 beta je to nejstabilnější, co bude. Jestli je to dobře nebo ne nechám na ostatních.

Edit: co bude v dohledné době.

Editoval Mikulas Dite (9. 8. 2011 17:28)

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

David Grudl napsal(a):

To je škoda, zrovna teď by se pomoc s překladem moc hodila.

Tak ja s tim zase zacnu. Nejake napady kde zacit, nebo mam sekce z dokumentace co mi prijdou pod ruku?

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

juzna.cz napsal(a):
Tak ja s tim zase zacnu. Nejake napady kde zacit, nebo mam sekce z dokumentace co mi prijdou pod ruku?

Super! V podstatě lze překládat cokoliv krom rozepsaného.