jmenné prostory – všude jednotné číslo

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
22
Člen | 1478
+
0
-

Asi jdu s křížkem po funuse, ale narazil jsem na tento problém až teď kdy jsem začal používat namespace pro svoje komponenty. Nakonec jsem dospěl k názoru, že je lepší používat buď všude množné, anebo jednotné číslo – což je praktičtější. A zdá se mi, že ani framework to nemá dotažené.
Například nevidím jediný důvod, proč by se mělo používat:

  • Nette\Diagnostics //množné číslo
  • Nette\Reflection //jednotné číslo

další problém třeba tu:

  • NetteModule

podle stávající logiky bych očekával:

  • Nette\Module

ale proč jednotné číslo, když není jisté, jestli nějaký module ještě nepřibude??
Toto právě řeší jednotné číslo, které vypadá i v zápisu use/namespace logičtěji a je jedno, jestli je tam modul jeden nebo deset…

  • use Nette\Module\MicroPresenter

tedy pokud volně přeložím – použij Nette modul Mikropresenter

Takže jednotné číslo nám řeší hned 2 problémy:

  • nemusí nad tím programátor přemýšlet při zápisu (sice s IDE to není problém, ale ne každý takové má)
  • developer nemusí uvažovat nad tím, jestli nazvat jednotným, či množným číslem v rámci rozšiřování v budoucnosti.

Editoval 22 (17. 7. 2011 9:03)

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Diagnostics nie je množné číslo (podobne ako ani Physics).

22
Člen | 1478
+
0
-

No, to je pravda, mi to nějak nedošlo, ale klidně použiju jiný příměr:

  • Nette\Utils //množné číslo protože X utilit
  • Nette\Config //jednotné číslo proč? umí zpracovat jak config.ini, tak config.neon, tedy X typů konfigů

což jednotné číslo řeší bez problémů.. prostě nevidím žadný přínos v mixu jednotného a množného čísla. Ale žít se s tím dá samozřejmě :-)

Semik
Backer | 135
+
0
-

22 napsal(a):

No, to je pravda, mi to nějak nedošlo, ale klidně použiju jiný příměr:

  • Nette\Utils //množné číslo protože X utilit
  • Nette\Config //jednotné číslo proč? umí zpracovat jak config.ini, tak config.neon, tedy X typů konfigů

což jednotné číslo řeší bez problémů.. prostě nevidím žadný přínos v mixu jednotného a množného čísla. Ale žít se s tím dá samozřejmě :-)

Podle mě striktní pravidlo jednotné nebo množné č. nepředčí popisnost NS.

smasty
Člen | 90
+
0
-

NetteModule sa tak volá preto, lebo je to špeciálny modul Nette, ktorý obsahuje niektoré defaultné presentery (v súčasnosti len MicroPresenter, ale neskôr tam pravdepodobne pribudnú ešte Error, a Crud/Resource, viď. Roadmap).

A prečo nie Nette\Module? Pretože konvencia v PresenterFactory je práve XyzModule\XyzPresenter, tak prečo to meniť.

Editoval smasty (17. 7. 2011 14:50)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Dále Reflection je abstraktní věc, jako nebe apod., proto se neuvádí množné číslo. Config – no stále ale pracuje s nějakou konfigurací (jednou). Hodil by se spíš název Configuration, ale to je asi moc dlouhé. Aspoň tak to cítím a zdá se mi to tak správně, jsem proti změnám.