Debug::dump(): PRE TITLE (+ $msg) pro lepsi orientaci

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ras
Člen | 135
+
0
-

Nevim jak zkusenym guru, ale me by jako novackovi hodne pomohlo, kdyby data vracena pres Debug::dump() v HTML byla rozsirena i o title, kde by bylo uvedeno odkud se ten dump vola. Mam na ruznych mistech aplikace dumpy a pak ve vysledku vidim kupu dumpu a slozite dohledavam, ktery dump je vlastne ktery a odkud.

Chapu, ze lidem, kteri uplne chapou logiku se to jevi jako zbytecnost, ale pri zacinani je takovato kontextova napoveda k nezaplaceni.

Toto by se dalo jeste vysperkovat nepovinnym tretim parametrem, kam by si uzivatel mohl dat vlastni popisek, ktery by se pak v title zobrazil

$x = "nejaky presenter/model/atd., nejaky radek";
Debug::dump($x); // zakladni varianta
Debug::dump($x, false, "programatorova poznamka") //rozsirena varianta

a vysledek

<pre class="dump" title="UserModel: line 15"> // zakladni varianta
<pre class="dump" title="UserModel: line 15; programatorova poznamka"> // rozsirena varianta

Editoval ras (24. 4. 2011 10:38)

studna
Člen | 181
+
0
-

A co třeba

\Nette\Debug::barDump( $promenna, 'Nazev promenne, poznamka, co chces..' );

?

ras
Člen | 135
+
0
-

Pokud jsem to dobre pochopil, tak by se mi promenna mela vypsat v DebugBaru … coz se mi ale nedeje.

EDIT: Tak toto by me uz fungovalo.

Editoval ras (24. 4. 2011 13:56)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-
Nette\Diagnostics\Debugger::$showLocation = TRUE;
ras
Člen | 135
+
0
-

Bezva, super … diky Ondro

… a neco takoveho mit v tom TITLE, aby to nezavazelo na obrazovce ;o) → ale to si ted poresim ohnutim Nette\Debug::dump

ras
Člen | 135
+
0
-

sice jsem mozna navrhoval tvorbu „kola“ … ale mozna z toho bude ve vysledku o „neco lepsi kolo“

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Uměl bych si tam představit nějakou stručnější (v případě dump()) anebo automatickou (barDump()) informaci, např. název proměnné, která by se zjistila ze stacktrace a parsování zdrojáku, ale tohle stačí.

David Grudl
Nette Core | 8100
+
0
-

Zkusil jsem to implementovat.