Změna implementace makra ifCurrent

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Majkl578
Moderator | 1364
+
+1
-

Zdravím,
navrhuji změnit implementaci makra ifCurrent tak, aby bylo možné používat wilcardy a bylo tak možné použítí i na moduly, ne jen na presenter/akci.

Nové použití:

{ifCurrent :Modul:Presenter:akce}
{ifCurrent :Modul:Presenter:}
{ifCurrent Presenter:akce}
{ifCurrent Presenter:}
{ifCurrent :Modul:*}
{ifCurrent :Modul:Submodul:*}

První až čtvrtý příklad testuje absolutní/relativní cestu, nejspíš podobně jak je to implementované teď (nelíbí se mi ale, že se kvůli tomu volá metoda Presenter#createRequest(), která je celkem obsáhlá).

Co vy na to? Máte další nápady?

EDIT: David to sliboval už před rokem, ale žádosti mnoha uživatelů stále neměly takovou prioritu, aby se to vyřešilo. :/

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Také jsem to nedávno potřeboval. Rozhodně souhlasím!

pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

+1

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

+1 (předpokládám že odpovědí bude pošly pull)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

+1

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

předpokládám že odpovědí bude pošly pull

To mi nebude vadit, klidně to napíšu, jen se s tím nechci dělat pokud už by to David měl.

na1k
Člen | 288
+
0
-

+10 (fakt by se to hodilo!)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Eeeee ludia, taka vec – David pisal, ze ma ten roadmap (60 veci). Co keby nabuduce, ked budete pisat „navrhujem/kcel-by-som/bolo-by-dobre-mat“ nachvilu zastavili, forkli Nette, dopisali to sami a poslali pull rq.

No disrespect Majkl578, ale mali by sme sa ako komunita snazit ulahcit pracu pretazenemu Davidovi.

BTW, tymto prispevkom sa zo mna akoze stal Nette guru, co neni ani nahodou pravda :)

Editoval srigi (1. 10. 2010 14:32)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

srigi napsal(a):

No disrespect Majkl578, ale mali by sme sa ako komunita snazit ulahcit pracu pretazenemu Davidovi.

Ona ta absence dlouho slibované road mapy to zas moc neulehčuje nám – nač implementovat a posílat pull request nečeho, co třeba už má hotové (kdo ví)?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Jsem rozhodně pro.

Když už by se to upravovalo, vzpomněl jsem si, že jsme nedávno na jabberu řešili vícenásobný ifCurrent, co to při této změně taky implementovat?
tj. např. zápis:

{ifCurrent :Modul:Presenter:akce, :Modul2:*}
jtousek
Člen | 951
+
0
-

@Majkl578: +1

@iguana007: +1

Editoval jtousek (1. 10. 2010 17:03)

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

+1

{ifCurrent :Modul:Presenter:akce, :Modul2:*}

+1

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

David kdysi řekl, že tohle makro chce předělat do podoby metody Presenter::isCurrent, takže by se pak v šabloně volalo {if $presenter->isCurrent(':Modul:Presenter:akce')} a daleko líp by se to řetězilo s dalšími podmínkami, univerzálně.

Jak je na tom implementace ovšem nevím.

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Přidám do road map :)

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Vím, že to tu už někdy zaznělo, ale odpověď jsem nenašel… Je někde ten road map k nahlédnutí?

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Zatím ne :( Myslím, že spousta lidí se na to celkem třese…

kokoumes
Člen | 39
+
0
-

Zdravím, používá už někdo na položky menu něco podobného. Celkem dost by se mi to hodilo a nevim jak jinak to udělat. Předem díky za odpověď.

grey
Člen | 94
+
0
-

Majkl578, iguana007: +1