formátování generovaného html kódu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Chbox
Člen | 125
+
0
-

Nevím, jestli to není chybka, ale makro control nerespektuje tabulátor v šabloně:

<body>
	<div class="left">
	{control leftMenu}
	</div>
</body>

Výsledek:

<body>
	<div class="left">
<ul id="left-menu">
	<li><a href="#">Sportovní akce</a></li>
	<li><a href="#">Sporty a vybavení</a></li>
</ul>
	</div>
</body>

Tagy <div> má tabelátor v pořádku, ale <ul> ho vypustí…

Editoval Chbox (20. 2. 2011 14:00)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Na tomto místě se vkládá šablona komponenty. Proto není divu, že se nerespektuje odsazení… Navíc to ničemu nevadí =)

Chbox
Člen | 125
+
0
-

Ničemu? mi to teda vadí..a proč by jako komponenta, respektive makro, nemohla respektovat tabulátory a vložit šablonu správně?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Protože je to zbytečně komplikované. Proč bys proboha potřeboval přidávat zbytečné znaky do HTML, které neovlivní jeho vzhled, ale (trošku) oddálí načtení stránky?

Pro tebe jako pro programátora/kodéra je podstatné jak je to formátované v tvém editoru a tam jsou šablony rozdělané na jednotlivé komponenty a pohledy. Proto ti může být jedno jak vypadá výsledné HTML.

Posmívají se ti snad kamarádi programátoři, že máš škaredě naformátované HTML? Ale prosimtě, koho to zajímá. Podívej se na zdroják www.google.cz. Víš kolik lidí to používá?

ic
Člen | 430
+
0
-

Zvlášť dneska je to zbytečné… jsou spousty nástrojů co ti i nepřehledný kód zformátují do čitelné podoby, Firebug, PSPad, …

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

Mnohdy se ani nedá zjistit jak hluboko jsem vnořený, takže já jsem si vytvořil takový kompromis: Vnořuji jenom části které spolu souvisí a samotné bloky odděluji prázdným řádkem (nebo více).

On je v tom ještě jeden háček: Formátovat tak, aby byl dobře čitelný zdroják, nebo výstup? Např. při použití makra {if} – buď budou ve výstupu taby navíc, nebo bloky kódu v IF větvích nebudou odsazené..

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Kód zásadně formátuji tak, aby byl čitelný v IDE. Prohlížeči jsou tabulátory šumafuk :)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Navíc v prohlížeči máš firebug, kde krásně vidíš celý strom dokumentu.

Chbox
Člen | 125
+
0
-

no dobře, já jen, že ostatní makra s tím problém nemají a odsazují se správně

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Ostatní bloková makra = blok, resp. include s tím problém mají úplně stejně.

Šlo by to částečně implementovat, ale zbořilo by to například <pre> bloky. Jediná možnost je psát odsazeně ty šablony, což ale není hezké, je to zbytečné a navíc to neřeší include na různých místech.

David Grudl
Nette Core | 8113
+
0
-

Zkus {control leftMenu|indent}

Chbox
Člen | 125
+
0
-

..nevypadá to, že by to mělo na něco vliv.