Továrnička na komponenty, životní cyklus komponent, bezpečnost

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Foowie
Člen | 269
+
0
-

Předem upozorňuji že tohle má být spíše jenom taková idea, která mě přepadla .)

Přepadla mě myšlenka existence anotace (nebo jiný podobný mechanizmus) nad továrničkou komponenty, který by zajišťoval, ke které/kterým action má továrnička patřit. Moje prvotní myšlenka byla k zabezpečení menšího bezpečnostního nedostatku , který se však u pečlivého programátora neobjeví.

Druhotně mě napadlo, že tato anotace by mohla být nápomocna k „předávání informací o potřebě includovat js/css“. Jelikož by se vědělo, ke které action komponenta patří, mohla by se ještě před vykreslením vytvořit a nějakou vlastností získat potřebný seznam CSS/JS/…

Pokud by se to vzalo ještě z obecnějšího hlediska, tak by komponenty mohly mít i životní cyklus.

Problém by však byl u AJAXových požadavků, kde né-vždy a né-všechny komponenty jsou potřeba.

Pokud byste měli k tomuto tématu nějakou (konstruktivní) myšlenku, ať již „FAIL“, nebo „sounds good“, tak sem s ní ;)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Bezpečností anotace (několika typů) nad továrničkami i renderFoo / actinoFoo běžně používám. U CSS/JS souborů je problém, že nikdy dopředu nevíš, které komponenty budou použity.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Ten menší bezpečnostní nedostatek odstraníš tak, že budeš psát presentery, aby všechny komponenty a signály v nich dávaly smysl nad všemi jejich akcemi. Tedy relativně malé presentery.