Jak organizujete JavaScriptové zdrojáky k aplikaci/pluginům?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
knyttl
Člen | 196
+
0
-

Ahoj,

chci se zeptat, jakým způsobem organizujete javascripty ke složitějším aplikacím.

Předpokládejme, že tvoříme větší projekt, kde každý Nette plugin má svůj JavaScript kód, poté máme množství JQuery pluginů a k tomu několik souborů k samotné aplikaci.

  1. Jakákoliv změna v Nette pluginu neznamená jen nahradit vlastní třídu pluginu, ale zkopírovat také jeho Javascript (a stejně i CSS) do patřičného adresáře – přemýšlel jsem si napsat něco, co by distribuovalo JS i CSS z adresáře pluginu do document_rootu aplikace. Stejným problémem třeba je odstranění Nette pluginu, kdy musím odstranit i jeho CSS i JS, které nejsou ve stejném adresáři, a ještě k tomu je odlinkovat z <head>.
  2. Také jsem přemýšlel nad kompilací všech skriptů do jednoho pomocí například http://code.google.com/…re/compiler/ – v závislosti na tom, zda je verze vývojová, či veřejná by se skripty kompilovaly buď úplně, či by se pouze spojovaly v jeden. Prakticky tedy mít třeba nějakou třídu, která by třeba Finderem procházela strukturu a tvořila jednotný JS (v závislosti na nějaké konfiguraci).

Neřešil někdo něco podobného? U větších aplikací se to stává trochu neúnosné…

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Na tohle se celkem hodí WebLoader ne?

knyttl
Člen | 196
+
0
-

Úplně přesně to, co jsem hledal.