Mají mít šablony v Latte příponu phtml?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jistě, konfigurovatelnost je hezká na první pohled, ale co přenositelnost kódu!?

v6ak
Člen | 206
+
0
-

To je zajímavá otázka, ale poněkud rozsáhlejší problém. Konfigurace šablon by např. pro komponenty měla být oddělená. A pak problém není.

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

U komponent se soubor šablony nastavuje většinou přes FileTemplate::setFile i s příponou, takže ty by to podle mě zasáhnout nemělo.

Jinak ta konfigurovatelnost by se dala implementovat například tak, že by Presenter měl v sobě podobně, jako má například public $autoCanonicalize = TRUE vlastnost řekněme public $templateFileExtension = 'latte', se kterou by se poté pracovalo ve Presenter::formatTemplateFiles.

Pokud by člověk pracoval s Latte šablonami (99% uživatelů Nette), nemusel by nic nastavovat a hledaly by se soubory s příponou .latte. Pokud by člověk pracoval s jinými šablonami, stačilo by, aby si například v BasePresenteru ve startupu nastavil $this->templateFileExtension = 'tmpl'.

P.S. No nic, ale koukám, že jdu s křížkem po funuse :).

Editoval Tharos (12. 11. 2010 13:55)

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Také jsem teď stáhnul novou verzi, a přizpůsobit projekt .latte trvalo pět minut.

  1. V total commanderu přejmenovat hromadně všechny přípony
  2. V Netbeans hromadně přejmenovat všechny výskyty .phtml na .latte
  3. Pro asociaci .latte s Nette Netbeans pluginem použít následující:
    1. Mít nainstalovaný Nette Netbeans plugin. V této fázi je to klasicky asociováno s PHTML soubory.
    2. otevřít v Netbeans tools / options / miscellaneous / files.
      1. Ze seznamu file extensions vybrat latte (případně do seznamu přidáš pomocí new) a jako mime vybrat text/x-latte-template.

Editoval Vyki (14. 11. 2010 0:48)

v6ak
Člen | 206
+
0
-

Já jsem to myslel v souvislosti s tím, že se typická komponenta patrně spoléhá i na nastavené filtry. Takže, kdybych měl hypoteticky HamlFilter, knihovní komponenty spoléhající se na LatteFilter by měly problém, ne? Ale to už je asi na nové téma.

Dragon Jake
Člen | 20
+
0
-

+1 pro konfigurovatelnost
+1 pro výchozí .latte

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Ale vždyť konfigurovatelnost vám nikdo nebere – stačí překrýt jednu metodu (nebo dvě).